Uszkodzony wtyk zasilania, Asus K52N

(Kacperjakubczyk) #1

Czasami pokazuje się komunikat - Ładowanie - Odłączony - Ładowanie ... i tak w kółko jeden po drugim. Kontrolka na ładowarce miga, jest jasna a zaraz ciemniejsza i tak w kółko. Czasami jest wszystko spoko, np dziś rano tak było a teraz jest wszystko dobrze. Czasami jak się wyjmie baterie laptop pada choć jest podłączony do kontaktu. Czasami kontrolka na ładowarce w ogóle się nie świeci. Ostatnio też jak dotknąłem końcówki wtyczki co wtyka się w laptopa, ostro pieści prąd. Ktoś coś doradzi? Ja osobiście podejrzewam spięcia na płycie głównej. Ile kosztuje wymiana?

(Kurp55) #2

Podaj markę i model laptopa.

(bobbi) #3

To nie wina płyty głównej. Zmień jak najszybciej zasilacz bo "spalisz" laptopa.

Skoro jak piszesz na wtyczce "pieści" to znaczy, że jest przebicie od strony napięcia zmiennego 220 V( z sieci energetycznej ).

Zasilacz na wyjściu ma najczęściej ok. 19V więc nie odczuł byś efektu "pieszczenia"

(Agatonster) #4

AMONTHER ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Kacperjakubczyk) #5

AGATON, uważam, że tytuł tematu jest dobry. Zaproponuj coś.

Mogę zasilacz od kumpla pożyczyć i zobaczyć co będzie czy kupić nowy od razu? Już dziś nie pieści prąd, wtedy co pieścił to w kontakcie siedział rozdzielacz, teraz podłączony jest przedłużacz, i już nie kopie. Wcześniej jak się wyjmowało coś z rozdzielacza to iskry szły. Podejrzewam że to wina tego rozdzielacza, przez niego się coś stało.

Asus K52N

(Semtex) #6

Uszkodzony wtyk zasilania, Asus K52N

Mówi znacznie więcej niż obecny temat, edycję masz wykonać w Swoim poście otwierającym. Tylko dlatego, że jesteś nowym Userem temat jeszcze nie wyleciał z forum.

Co do problemu, jeżeli jest po gwarancji to idź do jakiegoś punktu naprawy PC/Elektroniki, wymienią wejście na nowe i po sprawie, obecnie ryzykujesz uwalenie całego lapka. Miałem podobny przypadek z Acerem. Koszt wymiany nie był jakiś wielki.

(Kacperjakubczyk) #7

Chyba tak zrobię. Bo szlak już trafia. Obecnie jest wszystko ładnie, pisze podłączony, ładuje, kontrolka świeci się jednostajnym zielonym światełkiem. Ciekawe tylko do kiedy tak będzie. :frowning: Dzięki za rady.