Uszkodzony wtyk zasilania, Asus K52N

Czasami pokazuje się komunikat - Ładowanie - Odłączony - Ładowanie … i tak w kółko jeden po drugim. Kontrolka na ładowarce miga, jest jasna a zaraz ciemniejsza i tak w kółko. Czasami jest wszystko spoko, np dziś rano tak było a teraz jest wszystko dobrze. Czasami jak się wyjmie baterie laptop pada choć jest podłączony do kontaktu. Czasami kontrolka na ładowarce w ogóle się nie świeci. Ostatnio też jak dotknąłem końcówki wtyczki co wtyka się w laptopa, ostro pieści prąd. Ktoś coś doradzi? Ja osobiście podejrzewam spięcia na płycie głównej. Ile kosztuje wymiana?

Podaj markę i model laptopa.

To nie wina płyty głównej. Zmień jak najszybciej zasilacz bo “spalisz” laptopa.

Skoro jak piszesz na wtyczce “pieści” to znaczy, że jest przebicie od strony napięcia zmiennego 220 V( z sieci energetycznej ).

Zasilacz na wyjściu ma najczęściej ok. 19V więc nie odczuł byś efektu “pieszczenia”

AMONTHER ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

AGATON, uważam, że tytuł tematu jest dobry. Zaproponuj coś.

Mogę zasilacz od kumpla pożyczyć i zobaczyć co będzie czy kupić nowy od razu? Już dziś nie pieści prąd, wtedy co pieścił to w kontakcie siedział rozdzielacz, teraz podłączony jest przedłużacz, i już nie kopie. Wcześniej jak się wyjmowało coś z rozdzielacza to iskry szły. Podejrzewam że to wina tego rozdzielacza, przez niego się coś stało.

Asus K52N

Uszkodzony wtyk zasilania, Asus K52N

Mówi znacznie więcej niż obecny temat, edycję masz wykonać w Swoim poście otwierającym. Tylko dlatego, że jesteś nowym Userem temat jeszcze nie wyleciał z forum.

Co do problemu, jeżeli jest po gwarancji to idź do jakiegoś punktu naprawy PC/Elektroniki, wymienią wejście na nowe i po sprawie, obecnie ryzykujesz uwalenie całego lapka. Miałem podobny przypadek z Acerem. Koszt wymiany nie był jakiś wielki.

Chyba tak zrobię. Bo szlak już trafia. Obecnie jest wszystko ładnie, pisze podłączony, ładuje, kontrolka świeci się jednostajnym zielonym światełkiem. Ciekawe tylko do kiedy tak będzie. :frowning: Dzięki za rady.