Uszkodzony zewnętrzny dysk My Passport

Witam! Jak w temacie posiadam My Passport 500GB niestety chyba jest uszkodzony, chce spytać o możliwość naprawy. Dysk chodził całkiem dobrze do czasu kiedy mój brat się nim “zaopiekował” teraz na jednym gnieździe USB nie działa wcale tylko coś w nim stuka, na innych go wykrywa bez problemu ale widnieje jako partycja RAW i nie da rady go sformatować pod windows. Może mielibyście jakieś pomysły jak go naprawić lub ile taka naprawa może kosztować w serwisie. Z góry dzieki za odp

a co dokładnie sie stało, bo nierozumiem :frowning:

Najprawdopodobniej źle sformatowany był, być może że z NTFS na FAT32 lub 16 tak się domyślam bo nie widać żadnych uszkodzeń mechanicznych na nim a brat udaje że nic nie wie

jeśli tak to pobierz obraz płyty http://www.dobreprogramy.pl/Parted-Magi … 18724.html

wypal na płytkę

podłącz dysk do komputera

uruchom ponownie komputer z płytką :wink: (ewentualnie trzeba ustawić boot więc jak coś nie działa to pisz)

jak sie uruchomi to zjedź na laungłage enter

polish i enter

później wejdź w Edytor Partycji

wybierz ten dysk w programie

kliknij usuń i wybierz tak

teraz nowy

system plików ntfs

rozmiar na maksa

i dodaj

klikasz zastosuj

i jeszcze raz zastosuj

jak sie skończy to klik zamknij

i komputer wyłącz

to tyle :smiley:

Dodane sobota, 23 października 2010, 16:42

poprawka xD

po kluknięciu usuń

kliknij zastosuj i zastosuj i zakończ i dalej wykonuj polecenia :wink:

Okej dzięki sprawdzę to jak tylko dam rade :wink:

a i jak by się nie załączało to pisz to powiem co zrobić :wink:

Witam ponownie. Dzis dopiero robiłem testy i jest tak że ten edytor partycji sformatował dysk choć to trwało dość długo. Jednak już pod windowsem gdy chciałem wrzucić coś na niego system sie zawiesił wypiłem go ok restart kompa no i patrze na dysk no jest jeden z kilku plików co kopiowałem ale juz sie nie da go otworzyć. Smart tego dysku nie chce sie odczytać pisze tylko failed

a usuwałeś partycje w systemie Parted Magic ??