Uszkoszone pliki systemowe Win 8.1 x64

Witam , mam taki problem po przeskanowaniu komputera z cmd komendą sfc /scannow wykryte zostały pliki , których nie da się naprawić off line - tak brzmi komenda zwrotna .

Próbowałem użyć płyt instalacyjnej zarówno automatyczna naprawa podczas rozruchu jak i w/w komenda z płytką nic nie dały.

Tu moja prośba może jest ktoś ogarnięty w temacie i poratuje?

Z góry dzięki.

Używałeś sfc /scannow z włożoną płytą instalacyjną systemu? Jeśli to nie pomogło, otwórz zawartość płyty z systemem poprzez mój komputer, wejdź do katalogu sources, otwórz plik install.wim za pomocą winrara lub 7-zipa, znajdź katalog Windows, tam będą prawidłowe pliki, możesz sobie wypakować i zrobić podmianę.

Ew. Możesz spróbować użyć zwykłego przywracania systemu.

A może odświeżanie systemu?

Tak próbowałem z płytą sfc

Dużo roboty hehe

Dzięki za rady , spróbuję tego z podmianą :mrgreen:

Nie tak znów dużo a skutecznie.

Uzyskujesz praktycznie czysty system.

Ustawienia>Zmień ustawienia komputera>Odzyskiwanie>Odśwież komputer z zachowaniem istniejących plików.

Może zawołać o nośnik z systemem, przygotuj płytę jeżeli posiadasz. Twoje pliki i dane zostaną zachowane(nie pomyl się przy wybieraniu opcji!), usunięte zostaną programy pobrane ze stron WWW. Na pulpicie utworzony zostanie folder obrazujący co zostało usunięte.

Ok teraz przy rozruchu mam dwa systemy do wyboru heh i co teraz ? A druga sprawa dwa foldery windows na C: stary i nowy , a jak mniemam stary niepotrzebny tyle że ciężko go usunąć bo kwiczy mi o uzyskaniu uprawnień od trustinstaller :x

Bo Windows ci nie da zrobić czegoś takiego, musisz to zrobić spod systemu na płycie instalacyjnej.

Acha to jestem w kropce , w siódemce jakoś mi się udawało usunąć cały folder hehe

Tendencyjne pytanie teraz .chcąc oszczędzić sobie pracy ze sciąganiem np. aktualizacji da się je przenieść ze starego katalogu do nowego tak by było ok wszystko? 

Z góry dzięki za odpowiedź jak i brak szydery hehe :x

Druga sprawa po odświeżeniu na c; pojawił się dziwny folder ; $WINDOWS.~BT :shock:  co to?

Ok za pomocą narzędzi administracyjnych usunąłem windows.old z partycji systemowej , a potem stary system z bootloadera .

Ale został wspomniany folder $WINDOWS~`BT co z nim? ma zostać czy usunąć? Pozdrawiam :mrgreen:

Możesz bezpiecznie usunąć, tam są tylko tymczasowe pliki. Nie wpłynie to na działanie obecnego systemu.

Hm system nie pozwala mi tego usunąć… :mrgreen:

To użyj systemowego oczyszczania dysku w trybia administratora, wykryje to i usunie.