Utarta danych z dysku po podłączeniu do TV

Witam,
podłączyłam dzisiaj dysk do dekodera CF, po czym rozpoczęła się konfiguracja, która spowodowała usunięcie wszystkich danych z dysku. Po podłączeniu dysku do PC jest on widoczny (nazwa CP_PVR), ale nie zawiera żadnych danych. Czy istnieje możliwość odzyskania danych ? Niestety kompletnie się na tym nie znam, a na dysku posiadałam bardzo ważne pliki.
Mój dysk to : Seagate P/N: 9ZF2A2-500 S/N: NA03BCFW.
Z góry dziękuję za pomoc !!

Jesli to były ważne dane to nie włączaj już dysku (aby twoje pliki nie zostały nadpisane) i poszukaj odpowiedniej firmy, która odzyskuje dane.

1 polubienie

A tak w ogóle to co to za dekoder, który wszystko usuwa? Nie wyświetlił komunikatu, że pliki zostaną skasowane?

1 polubienie

Dysk już był podłączony do komputera po repartycjonowaniu przez dekoder i kolejne jego podłączenie wiele bardziej mu nie zaszkodzi bo zapewne już jakiś łindołs założył pliki RECYCLR i system volume inf. jeśli jeszcze raz go podłączysz mało prawdopobne żeby nadpisało coś więcej, tylko nie otwieraj go eksploatorem plików, zapewne nie jest to awaria dysku a tylko zmiana tablicy partycji i jest to zapewne dysk pod USB. Jeśli masz inny dysk wystarczająco duży aby zrobić kopię posektorową (RAW) możesz użyć np: programu DMDE i gdy tylko skopiuje program sektory możesz odzyskiwać dane tymże programem z kopii. Reszta wujek Google. Są też programy do przywracania partycji, coś mi świta program Paragon, jest też program stareńki diskdigger (odzyskuje pojedyncze pliki i robi to długo, ale jest) i ptd (partition table doctor) oba z pakietu livexp portable. Tablicę partycji radzę przywracać po sukcesie odzysku danych z obrazu.
Myślę, że odesłanie do serwisu nie wymagało by pisania pytania w internecie. Prawda?
Jeśli - nie daj Boże - ten dekoder tam nagrał jakiś film, to część danych jest stracona.
To jest moja rada. Zależy jak ważne dane (takie ratujące świat) to serwis, ale kopia niezabroniona.

Wszystkie nowe telewizory (ok. 5 lat) i dekodery od operatorów umożliwiające nagrywanie programów przed samym nagrywaniem formatują dysk na swój własny (szyfrowany) system plików. Pliki nie będą widoczne po podłączeniu dysku do PC (czasem mogą być widoczne pliki ale będą to “niezrozumiałe śmieci”). Co więcej odtwarzanie nagranych materiałów jest możliwe wyłącznie na sprzęcie, którym się nagrało.

Słusznie Mark7. Jeśli jest jak piszesz to podłączenie dysku pod Windows niczego już nie nadpisze jeśli nie zmieni się tablicy partycji i pokusił bym się o wyszukanie programu do tworzenia i montowania obrazów dysków twardych (jak wcześniej pisałem), chociaż ja kilkakrotnie korzystałem z Partition Table Doctor bezpośrednio na dysku i znajdował on poprzednie tablice partycji z opcją przywrócenia. Mimo iż na nowych partycjach było już nieco zapisane to i tak odzyskiwałem wiele danych nawet tym sposobem, tylko nie mam doświadczenia w operowaniu na obrazie dysku gdyż nigdy mi to potrzebne nie było (robię kopie zapasowe :). Firmy “profesjonalnie” zajmujące się odzyskiem danych wielokrotnie i najczęściej ograniczają się do korzystania z podobnych aplikacji. W przypadku mechanicznej lub elektrycznej awarii dysku potrafią wręcz odmówić przyjęcia zlecenia. Ciekaw jestem ile kosztuje odzyskanie danych w przypadku tutaj opisanym?
Tyle ode mnie w tym temacie. Reszta to opisy programów i umiejętność ich obsługi, czyli musiałby to być obszerny poradnik, a to tylko zwykłe forum.