Utknięty papier w drukarce ;/

Otóż drukowałem sobie dokumenty (na hp 656c) i drukarka wciagnęła większą ilość kartek i w 1/4 się zaklinowały, drukowanie przerwane a kartek nie mogę wyciągnąć ;/

Na siłe też nie chce wyciągać bo moge chyba coś popsuć ;/

Jak to naprawić /??

Chwyć kartkę pęsetą i stopniowo ciągnij do siebie :slight_smile:

w niektórych drukarkach jest taki tylny panel przez który tez można wyciągnąć papier

Pomocy zacięła mi się grzanka w tosterze co mam zrobić ??

Troszkę samodzielności nie zaszkodzi, jeśli nie będziesz ciągnął na chama to nic nie zrobisz. Zrób to co napisał artur52 i będzie po problemie, bo większość drukarek taką opcję posiada na wypadek zacięcia papieru.

philips kto pyta nie błądzi,

artur52 niestety moja drukarka nie ma takiej opcji,

zatem pozostało mi tylko rozkęcenie i wyjęcie tych kartek ;]

:o i co może później będziesz składał ?

po za tym za takie pytania powinno być ostrzeżenie przeczytaj instrukcję od sprzęt nie masz to ściągnij z sieci. Jeśli cokolwiek robisz ze sprzętem z głową i odrobina zdrowego rozsądku to naprawdę trudno coś zepsuć.

DraaK ma racje lepiej poszukaj instrukcje od tej drukarki. Tam na pewno producent tej drukarki napisał jak w takiej sytuacji postąpić. Np. w mojej HP jest ten tylni panel do wyciągania zaciętych kartek oraz jest to pokazane i opisane w instrukcji.

DraaK to zostaw moderatorom forum

a co do kartek to sprawa zalatwiona ;]

odręciłem kilka śrubek i mogłem wyciągnąć resztki kartek (probowałem siłowo ale za mocno siedziały wewnątrz),

dzieki za rady,

pozdrawiam Arizona