uTorrent a prawidłowy transfer pomiędzy seedem a peerem?

(Djzon) #1

uTorrent a prawidłowy transfer pomiędzy seedem a peerem ? Wszędzie mówią, że im z większą prędkością udostępniasz pliki tym z większą prędkością pobierania będziesz pobierał! A dlaczego czasami jest tak, że prędkość POBIERANIA jest MNIEJSZA od prędkości UDOSTĘPNIANIA ???

(Lukaszk 89) #2

Głównie liczy się liczba seederów, ale jak dużo peerów jest to też będzie wolniej chodzić.Generalnie jak masz neta mniej więcej jak neostrada 512 to ustawiasz udostępnianie 5-10 a jak 1M to 10-20.A nie masz problemu żółtego trójkąta?

(Djzon) #3

Nigdy nie miałem problemów z połączeniem (zielone sieć OK), Neo mam 1 Mbit i ustawione na około 20)

(Chillout) #4

To zależy też od tego z iloma osobami się połączysz i jaką prędkość mają udostępniania mają ustawioną.

Załóżmy po stwierdzeniu:

każdy tak ustawia. Więc z tego założenia będziesz miał kiepską prędkość podczas pobierania, bo każdy będzie chytry w udostępnianiu tego pliku.

Więc coś może jest w tym stwierdzeniu:

Ja mam wszystko(pobieranie/udostępnianie) ustawione na 0 , czyli maksymalnie i z taką prędkością również mniej więcej ściągam pliki. Mimo poblokowanych portów. :stuck_out_tongue:

(Djzon) #5

Ściąganie ze stron torrentów na, których jest naliczane RATiO często nawet przy predkości udostępniania tylko 1 KB/s prędkość POBIERANIA może wynosić nawet 120-600 KB/s.

(Chillout) #6

To są wtedy mniej znane/prywatne strony.

Nie każdy z nich korzysta, są lepsze darmowe.

Na pewno nie przekroczy Twojej prędkości pobierania, więc nie wiem czym jest ten argument. Ja na darmowych wyciągam maksymalne prędkości.

(Djzon) #7

Mniej znane ? Baaardzo znane! !!

(Chillout) #8

Może dla Ciebie. Takich stron to można wyszukać setki z torrentami wpisując kluczowe słowa w google.

Jak pisałem wcześniej:są to prywatne strony i dlatego ktoś o nie dba tak "namiętnie".

Odnośnie tych nowości też nie byłbym taki pewien. :stuck_out_tongue:

Kto co lubi. :slight_smile:

Ok luzik, bo zrobił się czat. Pozdrawiam. :wink: