uTorrent czy BitLord?

Który z tych dwóch programów jest lepszy do sciągania z sieci torrent?? :> i dlaczego? :slight_smile:

Bitlorda sobie raczej odpuść bo to po prostu przeterminowana wersja Bitcomety.Jeśli chodzi o bitcomete i µtorrenta to osiągi mają podobne , bitcomet posiada ciut więcej opcji i szyvbciej się rozpędza , µtorrent natomiast jest mniejszy i lżejszy dla systemu.

Niektóre prywatne trackery banują za używanie bitcomety.

Ja myślę, że Azerus jest dobry przetestowałem prawi wszystkie (te co masz w temacie też) i najbardziej jestem zadowolony z Azerusa

Najlepszy program do pobierania torrentów

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76445

Owszem Azureus jest bardzo dobrym programem i posiada największy wachlarz funkcji , jest ponadto programem o otwartym kodzie i laureatem nagrody Sourceforge.

Problem z Azureusem polega na tym że :

-jest baaardzo zasobożerny (głównie z powodu javy)

-mało który użytkownik korzysta z jego licznych funkcji

Poza tym to świetny klient sieci Bittorent.

utorrent

_nikt_ widzę ze się znasz i bardzo dobrze :spoko:

BitLord nie jest juz rozwijany co automatycznie go dysfkfalifikuje, jezeli chodzi to nie mozna porównywać uTorrent z Azureusem. Bo takiego porównania być nie moze, zupełnie inne klasy.

Wiecej info:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=79611

Opisałem i zamiesciłem konfigurację dwóch programów.

A ja polecam uTorrenta

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=84114

Czy ktoś o to pytał w tym wątku :roll:

Autor wątku najwyraźniej próbuje dowiedzieć się jaki klient sieci Bittorrent spełni najlepiej jego oczekiwania. Tym samym przywołanie Azureusa będącego jednym z 3 najlepszych klientów Bittorrenta jest jak najbardziej na miejscu.

Natomiast nie widzę tu potrzeby zamieszczania złośliwych , pozbawionych merytorycznego elementu komentarzy , wskazujących ponadto że piszący niewiele wie o temacie poruszanym w tym wątku …

Na klientach torrenta tylko pobieżnie , natomiast eMule nie ma przede mną żadnych tajemnic :slight_smile:

na obecną chwilę tylkouTorrent.

BitLord i BitCommet na niektórych trackerach są nie porządane.

Głównie na zamknietych,nie publicznych

Czytanie , nie boli…

To chyba wszystko wyjaśnia…

Dobra , wracając do tematu to uTorrent?

Dlaczego?

Plusy :

  • Jest lekki

  • Łatwy w Konfiguracji

  • Nie obciąża łącza

Minusy :

  • Brak Minusów :wink:

a mógłby mi ktoś powiedzieć jak go ustawić żeby osiągać maksymalną prędkość?? :slight_smile: Mam neo128 :frowning:

Każdy program p2p obciąża łącze ze względu na ilość połączeń jaka jest potrzebna dla prawidłowego działania takich aplikacji

Owszem są :

  • zamknięty kod co w przypadku aplikacji p2p zawsze jest źle postrzegane

  • wspieranie przez autora oszukańczej witryny usenext , naciągającej nieświadomych użytkowników na nie do końca darmowy test ich usług

  • skandal związany z zawarciem przez autora umowy ze spółką córką firmy Retspan znanej z niszczenia sieci p2p uszkodzonymi plikami

  • “pożyczenie” przez autora zawartości cudzych stron na użytek emisji reklam w wewnętrznej przeglądarce utorrenta

  • seedowanie stworzonego tym programem torrenta nie funkcjonuje poprawnie

Wroga postawa wobec Azureusa wynika w tym przypadku jak zakładam z fanboy`izmu forumowicza Xiqq …

A co do tego że nie zrozumiałeś po co wymieniony został Azureus to mogę tylko współczuć.

Osobiście lubię wszystkie 3 aplikacje wymienione w tym wątku to jest µtorrenta , bitcomete i azureusa , każdy ma swoje mocne i słabe strony , bez sensu kłócić który jest “the best” kiedy prezentują podobny poziom i ewentualne różnice w jakości działania raczej mają związek z konkretną konfiguracją sprzętowo - programową użytkownika niż z samą funkcjonalnością aplikacji.

Złączono Posta : 05.07.2006 (Sro) 16:59

Właściwie jedyna ważna rzecz jaką powinieneś zrobić to zadbać by program był przepuszczony przez ewentualną zaporę / firewall , w tym celu musisz w konfiguracji firewalla / zapory utworzyć dla programu odpowiednią regułkę.

Proponuje włączyć też DHT , zwłaszcza przy korzystaniu z publicznych trackerów gdyż często ich działanie zawodzi.

Prędkość jest zależna wyłącznie od liczby wysyłających i jakości ich łącz - ale nie martw się na neo 128 bez problemu wykorzystasz pełnie łącza :slight_smile:

Możesz ewentualnie trochę powiększyć ilość połączeń ale jeśli działa dobrze bez tego to nie jest to konieczne.