Utorrent nagłe zamknięcie portu

Hej.

 

Wiem, że takich tematów pewnie było już kilka i dla Was to nuda, ale te przeze mnie obejrzane niespecjalnie mi pomogły.

Używam utorrent od dawna i zawsze wszystko śmigało cacy. Dziś wieczorem przy próbie pobrania gry wyszło na jaw, że strasznie wolno idzie, a na dole pojawia się żóły trójkącik 'brak połączeń przychodzących - może to oznaczać problem z konfuguracją Twojej sieci". Przy testowaniu pokazało mi że mam zamknięty port oraz że NAT PMP i UPnP są niedostępne. W ustawieniach mam włączone "włącz mapowanie portów UPnP i NAT PMP. Firewall ma w dozwolonych wyjątkach utorrenta.

Dodam, że generalnie nie za bardzo ogarniam te wszystkie sprawy więc proszę o wytłumaczenie jak najprostszym językiem - “jak krowie na granicy”. Wszelkie wskazówki mile widziane. Nic nie było zmieniane, grzebane w ustawieniach itp, więc nie rozumiem skąd ta zmiana dosłownie z dnia na dzień…

 

Czy korzystasz z internetu radiowego i jest możliwe, że ktoś cię przyblokował?

 

Fervi

Router jest podłączony kablem do komputera w drugim pokoju, z moim łączy się radiowo. Ale wczoraj wieczorem ten drugi komputer był wyłączony.

Dziwne jest to, że dziś rano po włączeniu pokazuje mi się, że wszystko jest już okej i pięknie śmiga. Przy czym ten drugi komputer jest włączony. Czy może mieć to zwiazek z tym drugim komputerem? On musi być uruchomiony aby porty były aktywne?

Dobra, kompletnie nic już nie wiem. Teraz znowu porty są zablokowane, chociaż nic się nie zmieniło i nic nie było robione.

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak