uTorrent nie pobiera

Witam.Mam problem z utorrentem.Gdy próbuje pobrać jakiś plik to nic się nie dzieje,nic nie pobiera.W kreatorze ustawień pisze że mam zablokowany port ale nadal mogę pobierać.Moi koledzy mają ten sam internet i też mają zablokowany port lecz im normalnie wszystko działa.W zaporze jest dla utorrenta wyjątek i avast raczej nie blokuje.Torrent nie działał przed formatem jak i po.Czy to wina dostawcy internetu czy mojego komputera?

Wypróbuj kreatora ustawień.

Spróbuj losować port na starcie.

Najprawdopodobniej nie jest to wina ani komputera, ani internetu. Skoro Twoi koledzy mający taki sam internet mogą pobierać, oznacza to ze problem jest u Ciebie. Najprawdopodobniej masz zablokowane jakieś porty lub ogólnie pear2pear w routerze, bo wątpię żeby to było coś z komputerem. Zrób tak uTorrent-> ustawienie->połączenie->losuj port i potwierdź. Potem zobacz czy będzie Ci się pobierało. Dla pewności możesz to kilka razy zrobić ( jak byś znowu trafił na zablokowany port). Napisz czy zadziałało, jak nie to będziemy kombinować dalej. Jak coś pisz na mojego maila killer.slaby@gmail.com

Ale ja nie mam routera.Zwykły kabel podłączony do komputera

A zrobiłeś tak jak Ci mówiłem z uTorrentem?

Próbuje ale ciągle port jest zablokowany

W takim razie to wina internetu, możliwe że masz router tylko o nim nie wiesz ( jak często jest w przypadku internetu radiowego) pogadaj z adminem powinien Ci pomoc. jeż też opcja że podpisałeś umowę wcześniej/ później niż twoi kumple przez co masz internet z nieco inną umową ( u mnie w mieście ludzie którzy mają internet od 3-4 miesięcy mają w dzień zablokowane pear2pear) Pogadaj z Adminem tak czy inaczej być może Ci powie w czym leży problem

Dodane 05.09.2011 (Pn) 20:11

W takim razie to wina internetu, możliwe że masz router tylko o nim nie wiesz ( jak często jest w przypadku internetu radiowego) pogadaj z adminem powinien Ci pomoc. jeż też opcja że podpisałeś umowę wcześniej/ później niż twoi kumple przez co masz internet z nieco inną umową ( u mnie w mieście ludzie którzy mają internet od 3-4 miesięcy mają w dzień zablokowane pear2pear) Pogadaj z Adminem tak czy inaczej być może Ci powie w czym leży problem

Umowa jeszcze nie podpisana,zakładali nam w ten sam dzień.A jeśli odblokuje mi port który mu podam będzie mi działać torrent?

sprawdź na innej wersji uTorrenta najlepiej takiej samej jaką mają twoi znajomi

Mam taką samą.TO jeśli podam im ten zablokowany port to jak odblokują wszystko będzie ok?

to już zależy od dobrej woli twojego dostawcy może odblokować porty albo i nie.skoro są zablokowane to w jakimś celu.

Inaczej przekierować porty, abyś był widoczny na zewnątrz sieci. Porty blokuje sie, lub p2p z racji tego że ściąganie bardzo uprzykrza życie, czytaj zamulone strony, no a dwa to otwartość portów to też pewne ryzyko wystawiania się na niebezpieczeństwo. Także im mniej otwartych tym spokojniejszy sen