uTorrent - odblokowanie portów ..?

(Jarekfront) #1

Witam :slight_smile: .. Posiadam internet radiowy o prędkości 512 kb/s ... Korzystam z ostatniej wersji uTorrena (1.7.7 :?: ) ... Ściągam czasem pliki z dobrych serwerów z odpowiednią liczbę peer'ów i seed'ów a i tak ściąganie dochodzi mi max do 12 kB/s ale przeważnie kręci się od 2 do 6 kB/s :? ... Podczas gdy ściągam pliki choćby z vortalu to potrafi mieć ok 80 kB/s .. Słyszałem, że w konfiguracji trzeba coś przestawić z wolnymi portami czy coś ale jestem w tym zielony bo od nie dawna mam neta w domu :oops: ... Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co z tym chodzi czy to tak poprostu już musi być, że te 12 kB/s to max :?: :frowning:

(Longhorn2009) #2

Najpierw sprawdź jaką masz prędkość wysyłania (upload). Jeśli jest zbyt niska to zwiększ ją. U mnie pełne możliwości łącza odkrywały się dopiero po ustawieniu upload na 6KB/s.

Podaj jakiego masz antywirusa.

(antiferno) #3

raczej jakiego firewalla ;/

(Jarekfront) #4

norton security 2007 ... Prędkość pobierania i wysyłania mam domyślną, czyli bez ograniczeń (jeśli to o to chodzi), zapora systemu windows wyłączona (w razie "W' uTorrent należy do wyjątków podczas włączonej. Ale korzystam z tego co mi proponuje norton i z tego co wiem to on też ma własną zaporę) ... Może ma to związek z tym, że np. właściciel naszej sieci może sobie jakoś ogranicza lub blokuje połączenia P2P :?: ...

(slawektor) #5

to ustaw w utorenie w kreatorze ustawień włącz szyfrowanie

(Longhorn2009) #6

Wyłącz więc na chwilę Nortona i sprawdź czy dalej są takie transfery.

(Jarekfront) #7

no właśnie o to chodzi, że bez nortona próbowałem i bez zmian ... Tak jakby było to wina internetu .. Ciekawe czy na tych telefonach radiowych tp działa neostrada czy coś w tym stylu :idea:

(Staszek P G) #8

viewtopic.php?f=2&t=237382 w tym dziale poczytaj sobie a i jeszcze jedno jak masz neta 512 to upload na 5 a jak masz neta 1024 to upload 10 i tak podobnie

(antiferno) #9

zapytaj admina sieci czy nie blokuje portów p2p ostatnio przy radiówkach to czesto spotykane ;]

(Staszek P G) #10

antiferno czy radiówka czy kablówka czy sieciówka to jeden h... bo jak by mu blokowali port to by sobie przez np. gg nic nie przesłał od kogoś. poprostu trzeba dobrze poustawiać w p2p.

(antiferno) #11

gg korzysta z innych portów :stuck_out_tongue:

zreszta JarekF nie napisal nic ze probowal przesylac pliki przez gg;]

W dniu 27.05.2008 , o godzinie 22:40 został dopisany post przez antiferno

btw.

po 1 jeden ch jak juz musisz ;]

po2 nie jeden a dwa bo np neo czy netia nie blokuja portów

(Jarekfront) #12

powiem, że przez GG nie mam żadnych problemów z wysyłaniem plików, rozmowy przez skype'a też sa prawie zawsze możliwe przy takim sygnale jak mam :stuck_out_tongue: ... A dla ciekawostki powiem, że wczorja np prędkość skoczyła mi nie raz do 37 kB/s ... długo trzymała się na 23 ... a po jakiś 2 godz spadła do 5 :expressionless: (to było przy tej samej liczbie aktywnych peerów i seedów) ... A czy np działo by się tak podczas gdy ktos jednocześnie ściągałby jakies pliki i obciążylibyśmy łącze :?: