Utorrent - Odrzuca 70% danych

Witam, jest to juz mje chyba 6 forum na ktorym STARAM sie rozwiazac moj problem. Jako iz uwazam te strone za jedna z najbardziej “przydatnych” mysle, ze wspolnie przebrniemy przez ten problem. Mianowicie chodzi nam tutaj o programik Utorrent/BitTorrent. Podczas gdy chce cos pobrac z torrentow to wiecej danych zostaje “odrzuconych” niz pobranych (Jest to BARDZO klopotliwe, gdyz sciagany przeze mnie pliki wazy 25GB). Jak wczesniej wspominalem nie jest to pierwsze forum gdzie szukam jakiejkolwiek pomocy.

Dane, ktore powinny nam pomoc:

-Posiadam Ip publiczne (firma Aster…NIESTETY)

-Nie jest to wina mojego sprzetu (na drugim Pc w domu problem tez sie pojawia)

-Oba komputery sa placzone po przez LAN

-Posiadam router Tl-wr542g

No to teraz spokojnie czekac, az ktorys z Was wpadnie na jakis pomysl :slight_smile:

A tak z ciekawości co za plik ściągasz że aż tyle waży?

Często jest tak że twój internet może gubić fragmenty plików podczas przesyłu - wtedy są one odrzucane jako błędne.

Poza tym - poczytaj o “sztucznych” serwerach/perach :slight_smile:

Miałem podobny problem. Okazało się że padł mi router (Netgear WGR614v6). Działał u mnie około 5 lat i przeszły przez niego terabajty danych więc miał prawo paść. Postawiłem sobie Vyatte na starym kompie i net śmiga aż miło :slight_smile: Możesz najpierw spróbować wymienić przewody bo może to być też ich wina albo chociaż zarób na nowo RJ-tki.

Pozdrawiam

Hmm… a moge poprostu “poswiecic” na jedna noc internet na jednym z pc po to by ominac router i podlaczyc kabel z modemu prosto pod ktorys z komputerow? Wgl. da sie takie cos zrobic? Wtedy by chyba nie bylo problemu zeby sciagnac ten plik, prawda?

Co do pytania “co sciagam”. Jest to Client do gry World of Warcraft Cataclysm

Router ma standardowe wejście RJ-45 czyli nie potrzebujesz modemu więc możesz podłączyć neta bezpośrednio do kompa tylko musisz odpowiednio skonfigurować połączenie sieciowe - niestety nie wiem jak wygląda konfiguracja w Aster - wejdź w ustawienia routera i sprawdź czy ma być DHCP czy musisz ręcznie wpisać IP, maskę, bramę, DNSy i być może login i hasło w połączeniu PPPoE.

A jak wejsc w ustawienia routera? Jestem zielony w tych sprawach. Wiem natomiast, ze po formacie automatycznie znajduje wyzej wymionione rzeczy. Ten modem dal mi aster, router mialem wczesniej poniewaz oni przejeli poprzednia firme od internetu. To moge tak poprostu odlaczyc ten modem od nich?

To jest zwykły router bez modemu więc możesz go ominąć. W tym momencie ustawienia dla karty sieciowej przydziela Ci router a nie operator. W przeglądarce wpisz 192.168.1.1 lub 192.168.1.254 wpisz login: admin i hasło: admin. Ewentualnie na spodzie routera masz napisane dane do zalogowania się na niego. Wejdź w zakładkę WAN lub Internet i sprawdź ustawienia.

Wpisuje ten adress, ktory jest zapisany na spodzie routera, ale zadna strona sie nie otwiara. Moze calkiem odlaczymy ten router stary, a zostawimy to co dal aster? bo chyba bd na tym dzialal internet?

Znalazlem takie cos w Bit Comet:

-Port nasluchu Tcp Zablokowane przez firewall/Router.

-Port mapowania Nieudane(UPNP device not found)

Moze to jest przyczya odrzucania Danych?

To dzieje się z innymi torrentami czy tylko z tym?

Tak, ze wszystkimi… Niestety;/

Dzieje sie to we wszystkich programach (Utorrent,BitTorrent,BitComet)

Żadne porty nasłuch ani UPnP nie mają tu znaczenia. A co Ci dał Aster? Może opisz dokładnie schemat połączeń.

Schemat polaczen? Mam router, ktory mialem juz od wczesniejswzej firmy (ktora przeja aster) I czarny Modem, ktory dostalem od nich.

Modem od Aster: arris tm502b/220

Ale jak masz to podłączone? (Kabel od Aster —> modem od aster —> router ----> komputer) Czy może inaczej ? I napisz jeszcze czy kabel od Aster jest zakończony RJ-11 (4pin) czy RJ-45 (8pin) ?

Dokladnie jak powiedziales. A co do tego kabla, to nie mam pojecia. Nigdzie nie pisze. Ale skoro router ma 45, to do modemu idzie ten sam kabel raczej

Wypnij kabel z gniazdka i policz te metalowe elementy - jeśli jest ich 4 to jest kabel rj-11 a jeśli 8 to rj-45

Jest to kabel rj-45

W takim razie jak ominiesz router to net powinien Ci działać bez problemu. A jeżeli nadal będziesz miał problem to znaczy, że router jest dobry a modem od Aster uszkodzony.

Dodane 14.02.2012 (Wt) 21:47

Jak nie dasz sobie rady to zainstaluj program TeamViewer i podaj dane do połączenia to sprawdzę Ci te ustawienia zdalnie.

Dodane 14.02.2012 (Wt) 21:48

tylko w razie czego podaj te dane na PW.