Utorrent - restart kompa przy ściąganiu przez utorrent


(Badtrips) #1

witam serdecznie;

mam kłopot: przy ściąganiu po kilku minutach przez utorrent restartuje mi się komp. Jak nie ma utorrent wszystko jest w porządku. Vista w swych rozwiązaniach problemów wskazała na antiwira gdata jako źródło problemu, proponując nowszą wersję. Dziwne bo tę co mam, jest najnowsza. Poradźcie, dobrzy ludzie, co robić.

Z góry dziękuję!


(niezDarek) #2

przeskanuj antywirusem folder/foldery do których ściągasz pliki, możliwe że ściągnąłeś jakiegoś syfa i przy udostępnianiu powoduje ci restart, nie pojawia sie przypadkiem bluescreen, sprawdź:

  • PPM na Mój komputer> właściwości > zakładka "Zaawansowane" > "Uruchamianie i odzyskiwanie" ... "ustawienia" > zaznaczasz "Zapisz zdarzenie do dziennika systemu" i odznaczasz "Wyślij alert administracyjny" oraz "Automatycznie uruchom ponownie". Następnie możesz jeszcze w "Zapisywanie informacji o debugowaniu" wybrać z listy "brak".

po następnym restarcie jak pojawi się niebieski ekran spisz dane na nim widniejące i podaj je tutaj.


(Badtrips) #3

witam,

zrobiłem jak devil33 sugerował. Wcześniej przeskanowałem - wirusów i podobnego nie pokazało; ale problem nadal jest i oto info z blue screen:

A problem has been detected...

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

If this is the first time...

Technical information:

*** STOP: 0x000000D1 (0x00000004, 0x00000002, 0x00000001, 0x89E40DA3)

*** tcpip.sys -Address 89E40DA3 base at 89E03000, DateStamp 4812c4f1

Collecting data for crash dump... itd.

Chyba te najważniejsze rzeczy napisałem;

dzięki za pomoc


(niezDarek) #4

błąd wskazuje a jakiś problem ze sterownikami, plik tcpip.sys wykorzystywany jest przez aplikacje korzystające z sieci, czyli jeżeli przy włączonym utorrent pojawia się problem, ja bym spróbowała zaktualizować utorrenta oraz antywirusa oraz firewalla, bo prawdopodobnie występuje na jakiś konflikt tych programów.