uTorrent strasznie obciąża łącze

Zauważyłem, że gdy włączę uTorrent (ale zwykle sie przy starcie windy włącza) to internet chodzi okropnie wolno, nic nie da sie zrobić (co ciekawe filmiki np. na youtube wczytują się z normalną prędkością). Aktualnie pobieram tylko 1 plik z prędkością 0,4 KB/s !!

może masz za dużo połączeń ustawionych na jeden torrent, albo za dużą prędkość wysyłania.

i napewno nie masz łącza 100Mb/s - taką prędkość może ci pokazuje bo jest to prędkość połączenia karty sieciowej a nie łącza internetowego

mam kablem internet 100Mb/s, potem radiówką z routera 54Mb/s. Prędkość wysyłania mam 10kB/s, połączeń na 1 torrent - 125, maksymalna liczba połączeń - 800, slotów na torrent - 25

dalej się nie rozumiemy odnośnie prędkości połączenia :wink:

moje ustawienia to: max połączeń 200, max peer na torrent 50, slotów 3 i dla połączenia 15Mb/s nie muli, ściąga z różną prędkością zależną od źródła i trackera

poza tym, masz otwarty port dla utorrenta??? na dole na pasku masz albo zielone kółko albo czerwone, albo zółty trójkąt??

mam żółty trójkąt, tyle tylko że nie odblokuje portów, bo są zablokowane na routerze a zapomniałem hasło do panelu sterowania #-o

na zaporze windy mam utorrent odblokowany.

Dodane 23.05.2009 (So) 19:29

teraz mi sie pojawiło czerwone kólko, mimo że nic nie zmieniałem

Żółte było jak nie był pewien zablokowanych portów, czerwone jak już był pewny(uTorrent).

Co do prędkości to www.speedtest.net i www.speedtest.pl bez włączonego uTorrent’a i pokaż wyniki, stosuje się ok. 70% możliwości łącza, żeby na WWW itd. starczało transferu.

Download: 1232 kbps

Upload: 1322 kbps