Utorrent - wolny download (odblokowane porty, firewall itp

Witam!

Tak jak w temacie… Wszystkie czynności teoretycznie potrzebne do odblokowania tranferu zostały już przeze mnie wykonane:

  • odblokowanie portów w routerze netiaspot (11200 tcp i 11200 upd)

  • dodatek w firewallu w win 7 dodany dla programu utorrent

Mój internet to netia 6 Mb/s - internet podłączony przez wifi…

Pomocy, bo kurna cały dzień siedze nad tym i nichu*a nie moge sobie poradzić…

(Próbowałem różnych konfiguracji ale żadna nie przyniosła skutku… Być może potraficie zadać jakąś konkretnie do tej predkości łącza i dostawcy??)

Za wszystkie podpowiedzi z góry dzięki…

A seedy są?

Z konfiguracją programu nie ma potrzeby kombinować - domyślna jest dobra.

Jasne… Na popularnych torrentach sprawdzam… A download caly czas w okolicach 1 kb/s…

CTRL + G i przeprowadź test połączony z konfiguracją.

Przed testem sprawdź np. pobieranie LibreOffice

http://download.documentfoundation.org/ … xe.torrent

Popularne nie znaczy, że seedują z odpowiednią szybkością. Perów ile jest?

Zrobiłem test, zapisałem uzyskane ustawienia - dalej nic…

Peerów jest 500

Torrent z linka ściąga się tak samo wolno…

ile ludzi jest podłączonych do routera? bo nie wiem czy wiesz ale to dzieli te 5mbps na wszystkich, jeśli dodatkowo twój router ma standardy a/b/g bez n to maksymalna możliwa prędkość przez wifi to 5mbps zaś przez kabel ethernet 10mbps

tylko 2 komputery… Dodam, że odpalilem jdownloader i sciaga z predkoscią 800kb/s

utorrent a jdownloader to dwie różne rzeczy, kolejna sprawa przy dwóch komputerach macie po 3 mb więc twoja maksymalna możliwośc pobierania to 300kbps a dodając do tego możliwości seederow wiec wychodzi ci twoje aktualne ściąganie, wiele nie przyspieszysz, najlepsza metoda to wyłączyc co sie da, i zostawic w spokoju zeby sie sciagalo

Długo nad tymi bzdurami myślałeś?

Po pierwsze - co to za idiotyczna jednostka " mb" - milibit? Dla Twojej informacji - takie coś nie istnieje

Po drugie - mają po 3 Mb/s jeśli oba komputery w tym samym czasie pobierają z tego samego serwera i jeszcze najlepiej te same dane, w innym przypadku (jeśli nie jest to ustawione w konfiguracji routera a w to wątpie) to przepustowość łącza jest przydzielana dynamicznie w zależności od chwilowego zapotrzebowania, nawet w przypadku pobierania “szybkiego” torrenta.

Po trzecie - widziałeś, co napisał na temat prędkości ściągania za pomocą torrenta? Gdzie widzisz zbieżność z tymi Twoimi hipotetycznymi 3 “mb”?

Życzę Ci na przyszłość owocnego ściągania z prędkością 1 kbps np. pliku o wielkości 1 GB lub większego…

Zdanie zaczyna się od akapitu, skoroś taki spostrzegawczy i poprawny Cedarze.

Wiem że pisze się mb/s poprostu skrót szybki 3mb każdy wie o co chodzi… dla twojej informacji jak masz internet 3mb/s to twoje pobieranie wynosi 300 kbps, jeśli twój internet jest 3mb/s a więc pobierania 300kbps to twoja maksymalna prędkość pobierania wynosi 300kbps bez względu na to ile ludzi udostępnia.

Pisze się MB a nie mb, zapoznaj się z oznaczeniem skrótów przedrostków SI http://pl.wikipedia.org/wiki/Przedrostek_SI to może dotrze w końcu do Ciebie, że nie istnieje połączenie " mb" za to jest " Mb"

A to czy każdy wie czy nie, to nie ma znaczenia i nie usprawiedliwia to stosowania błędnych oznaczeń. Jeśli komuś coś tłumaczysz niech będzie to z sensem a nie wprowadza dodatkowe zamieszanie i bałagan.

To co powyżej napisałeś nie będę komentował - bzdura na bzdurze, jeden wielki mętlik bez najmniejszego sensu.

PS. Zgodnie z tym co napisałeś i jakich jednostek użyłeś: masz “internet 3 mb/s”? Tylko 3/1000 bita na sekunde? Czyli 1 bit na 333,333 sekund, bajt na około 2,7 sekundy. Współczuje Ci tak wolniuteńkiego łącza internetowego (a nie Internetu) ściągać literę w 3 sekundy… tragedia. Uczeń telegrafisty Morsem szybciej transmituje niż to Twoje hipotetyczne łącze :wink:

Widzisz w końcu różnicę?

Ludzie, zacznijcie w końcu zauważać różnicę np. między “m” (mili czyli 0,001) a “M” (mega czyli 1 000 000) bo to ma wielkie znaczenie - w podanym przypadku wielkość różni się miliard razy!

PS2. teoretycznie połączenie “mb” może i jest jest możliwe ale nierealne w praktyce i nigdzie przy prawidłowym określaniu wielkości nie jest stosowane

dobrze ale człowiek który zakładał wątek nie jest specjalistą do spraw sieci, więc zapewne niedopatrzył się błędu w wielkości literze,a więc to jest poprostu czepianie sie dla czepiania, nie widze tu bzdur, jak masz internet 6 Mb mb mbps czy /cenzura/ wie jak sie to pisze(przepraszam za wyrażenie ale inaczej nie dociera), to prędkość ściągania wynosi 600kbps, w przypadku światlowodów inaczej to wygląda ale zakładamy że takowych nie ma, przy tak słabym internecie który wynosi 6 Mb a po rozdzieleniu 3 Mb, i przy ilości 500 peerów takowa prędkośc nie wykazuje problemów ze sprzętem bo jakoś jdownloader w którym ściągasz z serwerów normalnie ściąga z dobrą prędkością, rozumiesz o co mi chodzi czy w dalszym ciągu będziesz wynajdował wielkość literki pomijając ogólny przekaz?

Dodane 05.02.2012 (N) 22:10

swoją droga chyba admini powinni sie twoim podpisem zainteresować, bo określenie “nygusów ortograficznych” jest co najmniej rażące, poza tym znajomość języka angielskiego sie kłania na niskim poziomie jak widać, nygus - pisownia “nigger” - oznacza czarnuch, nie tolerujemy tu piractwa a tolerujemy rasizm? to chyba coś nie pokolei racja?

Same bzdury wypisujesz.

Pierwsza bzdura: co się tak uczepiłeś tego, że po podzieleniu na dwa komputery łącza 6 Mb/s masz na każdym z nich3 Mb/s? Na każdym masz nadal dostęp do pełnych 6 MB/s (oczywiście nie w tym samym czasie) więc nie wymyślaj jakiegoś 3 Mb/s. Pisałem wcześniej kiedy teoretycznie jest możliwe, że będzie to 3 Mb/s.

Druga bzdura: litery (będące przedrostkami) przed skrótami jednostek określają wielkość fizyczną i należy stosować odpowiednie dla danej wielkości.

“m” (mili - 1/1000) to przedrostek miliard razy mniejszy od “M” (mega - 1 000 000) i Twoje określenia tylko wprowadzają w błąd.

Zasady te są bardzo dokładnie określone normami międzynarodowymi i nie ma tu możliwości stosowania wymyślonych przez Ciebie - cały przekaz przy błędnych przedrostkach, które stosujesz “bierze w łeb”

dobrze ale na drugim komputerze osoba zapewne nie po to ma internet żeby siedziec całymi dniami i w paincie rysowac, więc myśle że korzystają po równo z internetu, na podstawie jednego torrenta ciężko ocenić gdzie leży problem bo na torrenta składa się ilość peerow i seederow i to odgrywa ważną role, jak masz internet 20 Mb/s i zero seedów to nici ze ściągania, ma poprostu za kiepski internet na ściąganie z torrentów moim zdaniem, dodatkow podał przykład dość kiepskiego torrenta bo dużo w nim peerów i to może być przyczyną dla której ściąga z prędkością 1 kbps

Dodane 05.02.2012 (N) 22:42

a tak pozatym, to czy czasem rastafare nie masz problemu z komunikatem 100 % brak miejsca na dysku?? (nie oznacza to że nie masz miejsca na dysku, utorrent miewa takie problemy ale da sie to naprawic)

Jeśli ja w tej chwili nie rysuje w Paincie ale przeglądam forum DP to na drugim komputerze ograniczam dostęp do internetu o 50%?

Bardzo ciekawe… :wink:

Czepiłeś się tego bzdurnego założenia… A czy korzystają po równo? Oczywiście, że po równo - druga osoba też przegląda forum DP :wink:

To, że ktoś ma łącze 6, 10 czy 20 MB/s nie znaczy, że zajmuje się “backupem Internetu” ale zależy mu na wygodnej pracy z siecią i nie musi korzystać z całej dostępnej przepustowości łącza.

Transfer chwilowy, jest za każdym razem maksymalny dla tego łącza (a nie "internetu jak to Ty określasz), bo pobierane są stosunkowo małe ilości danych (kilka - kilkanaście MB) i w dużych odstępach czasu (kilkadziesiąt sekund) I gdzie tu widzisz podział na 2 x po 50%?

Niech Cię w tym przypadku nie interesuje ile komputerów jest podłączonych do tego routera, bo to nie ma znaczenia, nawet gdyby każdy z tych dwóch w danej chwili pobierał z maksymalną dla siebie prędkością, było by to wiele razy więcej niż obecnie występująca prędkość pobierania z torrenta u tego użytkownika

Czytałeś cały wątek dokładnie? Widzę, że nie, bo błędne wnioski wyciągasz. Przeczytaj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem, głównie to o pobieraniu Libre Office.

nie napisałem że używają po równo 50%, tylko napisałem że drugi użytkownik korzysta również z internetu, różne programy równiez korzystają z internetu, to też należy wziąść pod uwage, myślę że nie należy sie dalej rozwodzić nad naszą różnicą zdań, a nad tym jak mu pomóc, więc ja sugeruje tak:

1.powyłączaj wszelkie zapory i ochrony w routerze / modemie / modemie z wbudowanym routerem (oczywiście hasło zostaw)

2.jeśli masz firewalla, albo internet security to albo zmień na samo antyvirus, albo na czas ściągania wstrzymaj prace programu

  1. jeśli występuje powiadomienie w Utorrent “100 % Brak miejsca na dysku” to wejdź w opcje -> ustawienia -> zaawansowane -> bufor dysku :

i tutaj odznacz wszystkie kwadraciki zostawiając dwa ostatnie zaznaczone tj. “wyłącz bufrowanie zapisu przez windows” oraz “włącz bufrowanie zapisu przez windows”

Dodane 05.02.2012 (N) 23:15

ahh i podstawa podłącz się do internetu przez kabel , i powiedz czy poprawiło sie coś bo to chyba od tego powinnismy zacząć…

“ahh i podstawa podłącz się do internetu przez kabel , i powiedz czy poprawiło sie coś bo to chyba od tego powinnismy zacząć…”

Czy nie pojmujesz że to tylko w torrentach tak pobiera wolno?

A właściwie mógłbyś spróbować innego programu do ściągania torrentów np. BitTorrent bo uważam że coś jest nie tak z programem skoro jDownloader na przykład pobiera wielokrotnie szybciej. Albo masz jakąś starą wersję programu. Nie wiem. To tylko sugestie. :slight_smile:

to chyba ty nie pojmujesz ze jdownloader to nie klient p2p… czy podpiąć kabel to taki duży problem? nie, a mogło by to ruszyć nieco doprzodu