Utorrent wysyła szybciej niz pobniera

Jak w temacie, utorrent pobiera pliki ze średnią prędkością 40kB/s a wysyła 3x szybciej, tak sie dzieje nawet kiedy mam ponad 20 seedów. Łącze mam dobre, oto wynik ze speedtestu: nowyobrazkn9.th.png Gdzie tkwi problem? Może ktoś mi podpowie?

ja rozumiem jakbyś miał 1000 seedów i taką sytuację :stuck_out_tongue:

20 to nadal mała liczba i nie każdy może szybko uploadować, lub ktoś od niego już ciągnie :smiley:

Problem tkwi w Polakach i ich “żulostwie”. Pijawy, pijawy i jeszcze raz pijawy. Zakładam, że ściągasz z torrentów. Zainteresuj się prywatnymi trackerami, bo na publicznych to idzie se w łep strzelić.

Problem tkwi w głupocie

u mnie na neo 1024/256 jak wysylam z max predkoscia 30kb/s to nie moge sciagac wiecej niz 30-40kb/s a za to gdy scigam 130kb/s to wysyla max 10kb/s wiec moze w tym tkwi problem ze wysylasz max i nie mozesz szybciej sciagac ?

To nie tylko wina mentalności. 95% użytkowników posiada łącza asymetryczne, więc mają niski upload i kilkukrotnie większy download. Siłą rzeczy ciężko ściągać korzystając z P2P, gdyż patrząc globalnie upload i download musi się zrównoważyć.

kostek135 ja sobie wypraszam, nie wiem jak inni, ale ja kulturalnie wysyłam to co mi się pobrało nie mam ustawionego limitu wysyłania.

Wiedz ja się zachowuje OK, nie wiem czemu inni tak nie postępują

Powiedzmy, że mam taką sytuacje: mam 150 eedów i 250 peerów w tym 24 i 15 połączone. Sytuacja jest nadal taka sama jak napisałem wyżej. Czy to normalne??? Ściągam z torrentów zgadza się.

Wystarczy że po ściągnięciu pliku, zostawimy udostępnianie na jakiś czas

dankol, podczas gdy utorrent ściąga i wysyła ja ściągam sobie mp3 z zippyshare po 2mb/s

Tak to normalne ostry. 150 seedów każdy z nich powiedzmy, że ma łącze 10mbit/1mbit (załóżmy). 250/150 = 1,66 powiedzmy 2. Czyli każdy wysyła po 0,5mbit a każdy chciałby ściągać 10mbit teraz pomniejsz te wartości od 2 do 10 razy i masz co masz proste? Właściwie to jeszcze dodaj mentalność która odgrywa bardzo dużą rolę. Wynik podziel przez kolejne 10 :P. Dlatego polecam prywatne trackery.

Bzdura i zbieg okoliczności. To tak jakbyś powiedział, że jeśli w jedna stronę usuniesz korek drogowy to powstanie na pewno w drugą stronę.

W jednym się zgadzamy, ja też nie wiem czemu inni tak nie robią. Może to ta względna anonimowość i nie odpowiadanie za cokolwiek bądź. Dlatego na prywatnym tracku pracujesz na swoją pozycję.

Prywatne trakery czyli…??? Od nie dawna zacząłem bawiś się w ściąganie z torrerntów. A co z tym polishtrackerem? Kolega ma tam konto i ściąga mu zawsze z maksymalną prędkością. Wyczytałem, że trzeba miec jakieś zaproczenie żeby założyc tam konto. Ocb?

Dokładnie to są prywatne trackery. Nie chce mi się pisać o tym 3 raz. Ale cóż będę się bawił w krucjatę podobną do linuksowców.

Więc na prywatny tracker potrzebujesz zaproszenia. Może kumpel ci załatwi. Tam musisz wysyłać do ratio 1.0. Czyli jeśli pobierzesz wstawkę 4GB wysyłasz ją aż do wysłania 4GB. Taka jest idea sieci Bittorrent daj tyle ile sam wziąłeś. Najlepiej przeczytać statut takiej strony (FAQ i Regulamin), tam jest wszystko wyjaśnione.

Ok, a te zaproszenie będzie coś go kosztowało? Czy to będzie dla niego jakiś problem?

Zależnie. Kosztu pieniężnego na pewno nie. Czasami płaci się za nie punktami, czasami są przydzielane okresowo, zależnie od rangi. Zapytaj się go, przecież nie musisz naciskać.

Świetnie, dzięki za pomoc, można powiedzie, że mój problem został rozwiązany.