Utracona partycja(unallocated)

Witam! Jest to pierwszy post na tym forum, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Przejdę do senda sprawy:

Jestem posiadaczem komputera TOSHIBA A300-15K. Ostatnio nawalił mi w nim system Windows Vista(bluescreen podczas startu), próbowałem naprawić bo z partycji bootowalnej z instalką systemu, jednak zawsze kończyło się to komunikatem “system windows nie może zostać naprawiony”… Po poszukiwaniach w internecie znalazłem płytę Hiren’s Boot CD, która rzekomo ma za zadanie naprawić system. Po wykorzystaniu narzędzi do naprawiania partycji, systemów, dysków itp, zniknęła mi najważniejsza partycja ze zdjęciami, filmami, dokumentami, ważnymi dla mnie danymi oraz co najważniejsze instalką systemu. Partycja ma teraz status “UNALOCATED”, a system jak wiadomo nie startuje dalej. Nie poddałem się, szukałem dalej, po kilku godzinach zostałem szczęśliwym posiadaczem pendrive’a z systemem okrojonym systemem WINDOWS XP(BartPE). No ok. Mogę uruchamiać normalne programy windowsowe, także szuakm w google: PARTYCJA UNALOCATED - CO ROBIĆ?.. W końcu znajduje - program DMDE, instaluje na pendrivie z drugiego kompa. Uruchamiam… i co? Nie widzi mojego dysku!! Widoczny jest tylko wspomniany pendrive oraz napęd DVD. Oczywiście w innych programach uruchamianych z Hiren’s Boot CD. Czy jest jakiś skuteczny sposób na przywrócenie partycji UNALOCATED?? Czy mogę odzyskać jeszcze chociaż część moich danych??

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

miałem podobny problem, który był spowodowany uruchomieniem PartitionMagica pod Vistą. Użyłem programu TestDisk - wszystko udało mi się z utraconej partycji odzyskać. Na różnych forach można znaleźć informacje na temat jego używania. Pozdrawiam!

Niewiem co się stało, ale DMDE zaczął widzieć mój dysk i wykrywa utraconą partycję i dane… Niestety nie mogę ich przywrócić, ponieważ mam wersję ograniczoną… Gdzie mogę znaleźć pełną wersję?? :smiley: (cracked). Czy jakaś alternatywa dla DMDE?