Utracone dane, czy napewno?

Przerabiałem rozmiary partycji jakimś programem i coś mi nie wyszło a mianowicie:

zawartość partycji “D:” została zapisana w folderze “D” na partycji “C:”

A partycja D:\ sie usunęła.

Gdy chce otworzyć folder “D” (z zawartosćcia partycji “D:” ) to widze komunikat:

“C:\D jest niedostępny, odmowa dostepu”

jestem głównym urzytkownikiem komputera wiec czemu niemam praw dostępu?

program do odzyskiwania danych widzi te dane i je odzyskuje wiec nie jest tak źle ale niestety partycja była duża i niemoge wszystkiego zapisać na drugiej partycji bo niestarczy miejsca (wiem moge ponagrywać na płyty dane - zrobiłem tak z kilkoma ale danych jest zbyt wiele)

jeszcze zastanawia mnie to ze gdy klikam w włąściwości folderu D to jest podawany rozmiar “0 bajtów” czemu?

a jak zobacze dostępne miejsce na partycji to pokazuje normalnie tyle miejsca ile zajmują te dane.

chodzi mi o to aby poprostu jakoś otworzyć ten folder D

Myślę, że umieściłeś temat w złym dziale - w “Problemach” albo “Systemach operacyjnych” już dawno otrzymałbyś fachową odpowiedź. Może dałoby się go jakoś przenieść?

Tymczasem przychodzi mi od glowy kilka pomysłów, nie wiem, które z nich już z wypróbowałeś:

-Mój: miałam bardzo podobny problem z mniejszym foderem i bez trudu otworzyłam go za pomocą polecenia “eksploruj”! i uruchomiłam, co chciałam - może i Tobie sie uda (następnego dnia już bez żadnych utrudnień dostałam się do niego i do tej pory nie wiem, co to bylo, więc będę śledzić ten temat).

-Zalogować sie w trybie alarmowym i jako Administrator zobaczyć, co da się zrobić.

-Przenieść dane do innego folderu pod Linuksem (jeśli masz za mało miejsca, żeby zrobić to na raz, to po kawałku.

-(Wy)pożyczyć przenośny twardy dysk / podłączyć się do innego komputera / poszukać dysku sieciowego / założyć konto(a) e-mailowe i tam przesłać odzyskane dane.

Po wszystkim warto byłoby sprawdzić twardy dysk pod kątem uszkodzonych sektorów - na wszelki wypadek.

trochę później

natrafiłam na ten temat:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … entry54335

magdalena1999 Dzięki, ale niestety polecenie eksploruj niedaje rady :frowning:

No, to pora na tryb awaryjny i to, co znajdziesz za linkiem :slight_smile: .