Utracone dane po defragmentacji i awarii

Witam, mam dość poważny problem gdyż utraciłem dość duża ilość danych które są dla mnie bardzo ważne. Więc teraz opiszę dokładnie o co chodzi, a więc jak to robie regularnie robiłem defragmentację w PartitionManager’ze niestety podczas owej pracy jak na złość była spadek napięcia no i komp się zresetował. Po uruchomieniu go wszystko wyglądało, że jest dobrze bo dane były a już sie bałem iż je stracę, długo się tym nie cieszyłem gdyż przy następnym uruchomieniu systemu włączył się CHKDSK przed załadowaniem OS no i niestety znalazł on błędy i to dość wiele ale je naprawił. Jak się okazało po wejsciu na partycję błędy te skasowały mi prawie 45GB danych !!

I tu pojawia się moje pytanie czy da się odzyskać te dane z (uszkodzonych i naprawionych) sektorów bez konieczności oddawania dysku do firmy która każe sobie płacić połowę wypłaty przeciętnego człowieka ?? Wiem, że jest wiele programów do odzyskiwania danych i to dość dobrych gdyż nie raz trafiały mi się felerne serie HDD i następnie robota z odzyskiwaniem danych które w 70% dało się odzyskać, ale aktualnie te programy których używałem/am nie widzą tych straconych danych. Bardzo prosiłbym o szybką pomoc i pozdrawiam :frowning:

Wypróbuj TestDisk. Ma dwa narzędzia TestDisk i PhotoRec. Uruchom najpierw TestDisk, jak nie pomoże, PhotoRec.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … toRec+6.10

Akurat ten program miałem na dysku ale nie używałem nigdy PhotoRec i nie wiedziałem co on potrafi, aktualnie uruchomiłem w nim odzyskiwanie danych i zobaczymy czy będzie potrafił je chociażby “zobaczyć”.

PhotoRec to program odpalany w oknie wiersza poleceń do odzyskiwania plików z danej partycji. Odzyskuje dane do folderów tworzonych w jego katalogu. Pamiętaj, aby uruchomić go na INNEJ partycji, inaczej nadpiszesz poprzednie dane (45 GB).

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=15 … 66e47c9ea5

Tak wiem wiem, że partycji tamtej nie mogę ruszać akurat wiem co i jak robić w takich sytuacjach ;] w sumie troche poczekam aż mi je przeskanuje bo pisze że jeszcze 2.5godz bedzie skanował.

photorec odzyskuje tylko pliki graficzne, co sugeruje nazwa

zbootuj testdisk i pobaw sie tablica partycji, bo najwyrazniej ona sie popsula - jesli nie pomoze a widzi pliki, to po prostu przekopiuj cale foldery na inny dysk

PhotoRec nie odzyskuje tylko plików graficznych.

Jeśli jednak nie pomoże, można zrobić, co radzi clockwork.

w przypadku zabicia plików przez wyzerowanie ich wielkości masz naprawdę niewielkie szanse na ich odzyskanie (brak wiadomości o alokacji sektorów), PhotoRec pomoże ci tylko odzyskać fotki i być może filmiki.

pozwolę sobie także na przypuszczenie że te dane nie są ci aż tak niezbędne, ich ilość wskazuje na kolekcje filmów i mp3 :stuck_out_tongue_winking_eye:

Niestety przekopiowanie nic nie daje nawet na innych partycjach pliki nadal mają po 0kb :frowning: widocznie poszło się je…

Akurat filmy i mp3 trzymam na szczęście na innych partycjach i mają się dobrze nawet gdyby to nie żałowałbym ich straty ;/

Bedzie ciężko.

http://software.lsoft.net/undelete-demo.exe

http://www.cgsecurity.org/wiki/Advanced … MFT_Repair

Sekcja Repair NTFS MFT (z góry zakładam że posiadasz NTFS)

http://www.cgsecurity.org/wiki/Data_Recovery_Examples

PS Jęsli posiadasz odpowiednio dużą dodatkową partycje to dobrzez zrobić wcześniej obraz dysku.

CHKDSK skutecznie ci wszystko “naprawił”, kopiowanie nic tu nie da

nie pozostaje ci nic innego jak zapoznać się z działem http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … nie+danych

życzę powodzenie, choć nie wróżę sukcesów.

No wiadomo że NTFS, a z tego co pamiętam właśnie po tym jak CHKDSK naprawił mi MFT to te dane zniknęły

Na partycji znajduje się zawsze MFTMirr (lustro tablicy). Wszystko zalezy od tego czy zostało ono zmienione w wyniku działania chkdsk.

Jeśli oba są uszkodzone należy użyć komercyjnych programów.

Ehh jednak po danych żaden program nie wykrywa tych plików jako skasowanych tylko jako normalnie istniejące :frowning:

Wielkie dzięki za pomoc panowie będę musiał sam jakos to wszystko “odtworzyć” ale troche to potrwa… Pozdrawiam