Utracone partycje przy próbie naprawy systemu

Witam

Przy próbie przywrócenia bootleadera windows wybrałem opcję napraw, jednak nie w pierwszym oknie. System skopiował pliki, podmienił je itp. Później zrestartował komputer i chciał płytę z dodstkeim sp2. próbowałem wskazywać płytę z win xp w napędzie jednak nic to nie dawało. Po wybraniu anuluj i restarcie systemu próbowałem instalacji na innej partycji. Przy ładowaniu plików wyrzuciło BSOD. Teraz GParted widzi dysk jako unlocated. Ma ktoś jakiś pomysł jak odzyskać ważne dane z moich partycji?

dodam że pod ubuntu moge wejść na te partycje(Gparteed ich nie widzi, system tak), jednak zależy mi by były widoczne pod windows, a nie mam możliwosci przeniesienia tych 100GB danych…

Spróbuj przy użyciu TestDisk + Instrukcja.

z mojej płyty(win xp professional sp2) wywala dalej bsod. Z płyty znajomego dochodzi do momentu restartu systemu, po restarcie instalator prosi o plik o sp3…

Zapoznaj się postami kolegi roobal : tym i tym powinny chociaż pomóc w odzyskaniu danych.

fdisk

Device Boot Start End Blocks Id System

/dev/sda1 * 1 893 7168000 7 HPFS/NTFS

Partition 1 does not end on cylinder boundary.

/dev/sda2 893 5653 38231040 7 HPFS/NTFS

Partition 2 does not end on cylinder boundary.

/dev/sda3 5653 8190 20379420 7 HPFS/NTFS

Partition 3 does not end on cylinder boundary.

/dev/sda4 8190 14594 51446619 f W95 Ext'd (LBA)

Partition 4 does not end on cylinder boundary.

/dev/sda5 8190 14594 51440640 7 HPFS/NTFS

z mojej płyta winda poszła, jednak w momęcie restartu wywala: błąd ładowania systemu operacyjnego i koniec… Jakieś pomysły?

Szczerze mówiąc to ciężko powiedzieć komuś, kto mnie miał z tym doświadczenia jak to zrobić (bo i nikt pewnie na pierwszy rzut oka nie wie)

Najlepsze rozwiązanie wg mnie to po prostu wyciągnięcie dysku i podpięcie do innego komputera z działającym jakimkolwiek systemem operacyjnym.

Podłącz do innego komputera dysk jako slave, przekopiuj dane i stwórz partycje od nowa.

własnie kopiuje na dysk USB z pod Linuksa…

Później zrobie partycje GPartedem i zainstaluje XP. A powie mi ktoś może dlaczego tak się stało?

edit: podłączenie dysku nie wchodzi w grę-pracuej na laptopie…