Utracone uprawnienia administracyjne mimo konta admin

Witam serdecznie pierw opiszę zaistniałą sytuację.

Podczas instalacji Win7 pojawił się błąd odczytu z płytki i przerwanie instalacji wtedy zawróciło mnie do 1 okna po czym używając 2 nośnika zainstalowałem Win 7 w wersji professional 64bit.

Po zakończeniu instalacji zauważyłem że pozostał mi folder windows_old ale stwierdziłem że nie chce mi się od nowa formatować i instalować więc zostawiłem jak było.

Ostatnio skończyło mi się miejsce na dysku C (systemowym) zrobiłem porządki i przypomniało mi się o tym windows_old patrzę ma tylko 600MB ale stwierdziłem że po co mi on tam tylko stary system jest. Porównałem tylko zawartość folderów nie pamiętam już jakim programem i wyszło że wszystkie pliki są takie same ale w folderze windows (tym właściwym) są większe no czyli by się zgadzało.

No to wywaliłem ten folder (nawet nie zapytał o uprawnienia a kontrole mam włączoną) po czym na drugi dzień włączam komputer patrze że jakoś dziwnie ustawienia od kart muzycznych są pozmieniane. Doprowadzając to do ładu zauważyłem że nie mogę wywalić żadnego programu.

No i się zaczęła jazda :stuck_out_tongue: okazuje się że nie mogę nic zrobić co wymaga uprawnień administratora będąc zalogowanym na koncie administrator. Nie mogę nic usunąć nawet żadnym innym programem (revo uninstaler, total comander) po porostu pyta o uprawnienia daje kontynuacja i znika okno i nic.

Tak jest z wszystkim co wymaga tych praw.

Chciałem nie robić formatu z ciekawości czy da się taki problemik rozwiązać.

W trybie awaryjnym ostatnia konfiguracja nic nie daje.

Stwierdziłem że najprostszą rzeczą będzie wykorzystać opcje aktualizuj z nośnika windowsa i tu się pojawia psikus w formie komunikatu że system jest uruchomiony w trybie awaryjnym a żeby przeprowadzić uaktualnienie musi być uruchomiony w trybie normalnym.

Stwierdziłem że zbootuje płytkę i tam to zrobię ale ku mojemu zdziwieniu kończy się to tym samym komunikatem :stuck_out_tongue:

Ma ktoś może jakieś inne pomysły ?

A odzyskiwanie folderu windows_old raczej mało możliwe ponieważ nastąpiły tam zmiany w niektórych plikach.

Myślę że skończy się to formatem ale warto popróbować :slight_smile: bo wkurza mnie że nie mogę nic instalować ;/

Może jest jakaś opcja na uzyskanie wyższych praw niż administrator jak to było w XP wykorzystując polecenie at interactive i wywieszaniu explorera ?

Pozdrawiam przepraszam za błędy i zachęcam do dyskusji.

a bo zapomniałem dodać

że oczywiście instalki windowsa nie mogę uruchomić tak samo jak każdego innego exe ale np gry czy coś takiego mogę uruchomić bez problemu tylko programy tupu setup czy tesdisk też nie ruszają bo one chyba chcą zapisać jakiś plik w katalogach systemowych ale może się mylę.

A komunikat jaki występuje przy ich uruchamianiu to “winodws nie może odnaleźć pliku xxxxxxxxxx sprawdź czy nazwa jest poprawna i spróbuj jeszcze raz”.

Nie mogę także przejąc uprawnień poleceniami net user administrator /active:yes pokazuje “wystąpił błąd systemu 5 odnowa dostępu”

tak samo jeśli chodzi o nadawanie uprawnień plikom icacls C:\Windows\ /grant gitkrzych:F

Użytkowniczka widziani w kontroli dostępu (której też nie mogę zmienić ponieważ pisze "nie można odnaleźć pliku):

TrustedInstaller

SYSTEM

Administratorzy (gitkowo\administratorzy)

użytkownicy (gitkowo\administratorzy)

bez hasła (urzytkownicy\bezhasla)

Pozdrawiam

Wyśmiejesz mnie ale Próbowałeś Założyć nowe konto admina przez panel sterowania?

Nie ma szans bo nie można kliknąć na odnośnik zarządzaj innymi kontami. Znaczy kliknąć można ale nic się nie dzieje.

Dotyczy to wszystkich funkcji które mają oznaczenie tej żółto niebieskiej tarczy z lewej strony czyli uprawnień administratora.

A jeszcze jest jeden psikus jak wchodzę w panel sterowania i w narzędzia administracyjne to nie działa tam praktycznie żaden skrót oprócz zapory. Reszta wygląda tak jakby był błędny skrót bo nie ma ikonki.

Ogóle wygląda to tak jakby w tym widnows_old były wszystkie właśnie aplikacje administracyjne i pliki uprawnień.

A może wie ktoś gdzie są pliki z uprawnieniami i jak powinien wyglądać ?

A jakby co to do rejestru też wejść nie mogę chyba że z trybu awaryjnego.

A i do usług też mogę się z trybu awaryjnego dostać ale nie zdążyłem kombinować z usługami bo nawet nie pamiętam czy jak w trybie awaryjnym zmienię to czy też się zatrzymają w trybie normalnym.

jak prubujesz otworzyć menager zadań to da rade czy pisze coś w stylu “Menager zadań został zablokowany przaz administratora” jak tak to wirus.

Ale hece,popatrz może tu

http://www.vistax64.com/tutorials/13009 … oaded.html

Chodzi mi o etap

Fix the User Account Profile

Menadżer mogę odpalić bez problemu.

a spróbuję jak w wrócę z pracy z tym Fix the User Account Profile

i dam znać

Dodane 14.07.2010 (Śr) 15:51

Witam udało się w końcu dzięki za pomoc :slight_smile:

Po wykorzystaniu kilku porad z forum które podał Łukash

A głównie tej o kontach administratora i AUC a dalej to już trochę kombinacji i luzik co prawda nie działa jeszcze kila programików windowsowych ale nie używam więc zostawiłem to w spokoju :slight_smile: