Utrata bazy danych równoznaczna z utratą userów?

Witam

Mam swoje forum (phpbb3),z którego przez przypadek usunąłem bazę danych i właśnie teraz nie wiem czy jest to równoznaczne z utratą userów?

Czy po wgraniu od nowa skryptu i ponownym utworzeniu bazy wszystko wróci do normy? (wiem głupie pytanie ale nie chce żeby było gorzej)

jeżeli masz dane użytkowników w tej bazie co usunąłeś to wystarczy przywrócić kopie tej bazy i będzie wszystko w porządku

a możesz mi napisać jak przywrócić tą kopie?

w jaki sposób masz dostęp do bazy danych ?

Po ponownym utworzeniu bazy będziesz miał tak jak na początku - wśród użytkowników tylko admina i nikogo więcej.

Jeśli masz kopię - robiłeś ją? - to możesz ją przywrócić przez panel do zarządzania mysql - pewnie phpmyadmin.

przez phpMy Admin?

backup tu nic nie pomoże? :roll: (tzn. czy przy backupie można odzyskać dane z bazy?)

Jeśli był robiony to odzyskasz.

Do backupów zwykle jest dostęp przez panel zarządzania serwerem, nie przez phpmyadmin.

Ok,miałem backup z przed tygodnia.Sprawdziłem a phpMyAdmin tabele i są te z danymi userów,ich postami,tematami itd.

Teraz mam pytanie; czy kiedy wgram od nowa forum na serwer (chcę tak zrobić ponieważ przy wgrywaniu modów chyba coś się schrzaniło) wszystko wróci do normy? tzn. będą userzy i ich posty?

Będą. Tylko musisz zainstalować tą samą wersję co miałeś. Czasami przy updateach zmieniają lekko struktury mysqla i nie odczytuje bezpośrednio ze starych bez konwersji.

Dziękuję wszystkim za pomoc ,przynajmniej wiem że mam dane userów.Z resztą mojego megaproblemu sam sobie nie poradzę ,jeśli był by ktoś kto by mi był w stanie pomóc to niech zajrzy tutaj --> instatlacja-forum-bazy-danych-t413054.html#p2641523