Utrata części danych z hdd

Witam

Mam problem, z twardego dysku zginęło mi kilka plików Accessa, nie zostały usunięte przez pomyłkę. Kilka dni temu przy uruchomianiu komputer zwariował, zgubił tapetę i większość ikon a wczoraj zrobił to samo gubiąc kilka ważnych plików z dysku D. Próbowałem odzyskiwać je poprzez Recuva’e i UndeleteMyFiles pobrane z portalu, znalazły kilka nieistotnych ikonek ale najważniejszych plików z danymi ani śladu. Komputer to dosyć stara maszynka, chodzi na XP a dysk to Samsung 80, pozostałe dane są nienaruszone, komputer odpala i chodzi normalnie, programy działają. Czy ktoś ma pomysł co mogło się stać i jak odzyskać utracone dane? Jest to dla mnie dosyć istotne bo pliki zawierały ważną bazę danych której odtworzenie zajęłoby mi kupę czasu.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

pozdrawiam

M@rco

Prawdopodobne wydają mi się dwie możliwości: wirus oraz awaria dysku. Osobiście obstawiam dysk. Zgraj jak najszybciej ważne dane na pendrive’a/płyty i przeskanuj dysk programem HD Tune lub MHDD 4.6.

Dane ściągnięte, w poniedziałek jak wrócę do pracy spróbuję twojej porady Bochen i napiszę co wyszło

Dodane 29.09.2010 (Śr) 12:08

Ciąg dalszy zabawy z odzyskiwaniem plików.

Udało mi się odtworzyć część skasowanych plików, mam je zabezpiecone na innym dysku ale pojawia się nowy problem.

Prawdopodobnie w czasie odzyskiwania danych doszło do uszkodzenia plików, teraz gdy próbuję je otworzyć dostaję komunikat “Nie rozpoznany format bazy danych” próbowałem to kompaktować ale nie idzie. Czy ktoś wie jak naprawić te pliki?

Z góry dzięki za pomoc.