Utrata danych po zmianie systemu z 7 na XP jak je przywrócić

Jęśli to nie ten dział to przepraszam i proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego. Próbowałam znaleźć podobny temat ale albo tutaj takiego nie ma albo nie potrafię w nerwach szukać. Oto mój problem:

Poproszono mnie bym zmieniła system z 7 na xp bo komp nie dawał sobie rady z 7. Na dysku z 7 były dwie partycje C i E wszystkie potrzebne dane zostały przniesione na partycję E. Po zainstalowaniu xp na C:( zrobiłam szybkie formatowanie tej partycji bo instalator pokazywał że tam jest system) okazuje sie że druga partycja dawniej E: nazywa się D: i wszystkie dane na niej pozostawione zostały utracone. Coprawda są na niej jakieś foldery wyglądające jak pozostałości po 7. Co zrobilam źle, że sie tak stało i czy da się to naprawić i odzyskać te dane w jakiś prosty sposób. Proszę o proste wytłumaczenie.

Z tego ogólnego opisy wynika, że została sformatowana partycja E i na niej został zainstalowany nowy system operacyjny. Jeśli tak się stało, to jest bardzo mała szansa na odzyskanie danych a na pewno można zapomnieć o tym aby były to wszystkie dane.

Pokaż zrzut ekranu zawartości tej partycji.

Wybrałaś nie ten dysk co trzeba było… Nie patrz przy instalacji na litery dysków tylko na ich pojemność to uda się takich pomyłek w przyszłości uniknąć. Skoro formatowanie były szybkie to odzyskać część danych powinno się udać, ale żeby struktura katalogów była zachowana w grę wchodzi chyba tylko płatne oprogramowanie. Już wcześniej ktoś pewnie narobił bałaganu z montowaniem partycji, a ty się dałaś złapać :wink:

też mi się tak wydaje tylko dlaczego instalator podawał ją jako c: Zmieniałam już wiele razy system ale jeszcze w życiu mi sie tak nie zdarzyło. Co do zrzutu ekaranu to go nie zrobię w tej chwili ale z tego co pamiętam to dysk d zawiera takie foldery jak program files, program files (x86), users, Preflogs i Windows

Dodane 16.11.2013 (So) 19:52

jacekk 90 ty zapewne tez masz rację. Człowiek uczy sie całe życie Ale teraz nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić bo tam było wiele potrzbnych danych.

Jeżeli liczysz na jakiekolwiek odzyskanie danych to musisz podpiąć ten dysk do innego komputera i spróbować użyć oprogramowania do odzysku danych. Każdorazowe uruchomienie systemu na dysku z którego chcesz odzyskać dane powoduje częściowe ich nadpisanie.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Na szczęście okazało się, że większość danych właścicielka jest w stanie odzyskać bo przed zmianą na 7 pochomikowała je na wszelkiego rodzaju posiadanych przez nią nośnikach i do tej pory tam pozostały. Ja mam nauczke by uważniej patrzeć na to co robię. Za odzyskiwanie danych raczej samodzielnie bym się nie wzięła Jeśli by był już taki mus to oddałabym laptopa w ręce specjalistów. Jescze raz dziękuję. Problem rozwiązany.