Utrata danych z pendrive

Witam. Mam problem ponieważ szykuję się pod format i zacząłem przenosić ważne pliki na pendrive po restarcie komputera nie można otworzyć tych plików Proszę o pomoc

Co to za pendrive (producent, pojemność)? Gdzie kupiony? Czy do tej pory nie sprawiał problemów?

Do tej pory nie było żadnych problemów pojemność 16gb Producent nie pisze bo to pendrive z Banku polskiego

Po zapisaniu plików pendrive był poprawnie usunięty z systemu? Dałeś mu czas na zapisanie plików znajdujących się w cache?

Wszystko się zapisało i po prostu zresetowałem kompa i już nie mogłem otworzyć żadnego folderu

To że zniknęło okienko kopiowania, nie oznacza że proces się zakończył, dlatego @anon41799040 pyta czy odmontowałeś prawidłowo pendrive przed odłączeniem.

1 polubienie

Ja go nie odłączyłem tylko po kopiowaniu poczekałem z 10 min i zresetowałem kompa. Normalnie pokazuje że zostało 3 gb wolnego miejsca ale jak wchodzę to nie mogę otworzyć żadnego folderu

Spróbuj:

  1. windows + R -> cmd
  2. call H:
  3. xcopy /s * %UserProfile%\Desktop

Dalej nie mogę tego otowrzyć :frowning:

Kopiowałeś już wcześniej na tego pendrive taką dużą ilość danych? Bo może się okazać że to jakiś fejkowy firmware, który tylko udaje taką pojemność.

Tak nie było żadnych problemów

No ale nie zrobiłeś tego formatu?

No to wyzeruj (może jakieś bedy logiczne ma) i od nowa przekopiuj.

Raczej już sobie poradzę przywrócę wszystkie pliki z kosza i nagram na nowo Dzięki za pomoc Temat można zamknąć

To zanim nagrasz…

A poza tym zamiast używać do tego pendrive, pomyśl o jakiejś chmurze, np. Google Drive.

Tak większość ważnych zdjęć nagrałem do chmury ale skończyło się miejsce więc.

Chmura jak masz stałe nie limitowane łącze.:wink:

@D35CART35 Mam (aktualnie) 100GB w nju i żyję :wink:

@trucer11 dlatego sprawdź tego pendrive, szczególnie że jest to wątpliwej jakości i pochodzenia “reklamówka”.

Ok dzięki