Utrata danych- zmiana rozmiaru partycji

Witam,

mam naprawdę duży problem, jak w tytule utraciłem wszystkie najważniejsze dane z wyjątkiem dysku systemowego dzięki wcześniejszemu backup’owi.

Sprawa wygląda następująco: potrzebowałem zainstalować Linuks’a padło na Ubuntu 12.10 obok Win7, żeby “nie zajęło mi to dużo czasu” chciałem wydzielić miejsce z partycji z danymi- przy pomocy Paragon-partition, w tym momencie program prosił o pozwolenie na restart, następnie załadował swój program rozruchowy gdzie zaczął przerzucać pliki (jak myślę w inne sektory aby wydzielić miejsce na nowa partycje) więc spokojnie czekałem, jednak po upływie pewnego czasu uśpił się (czy ma tu znaczenie ustawienie w opcjach Windows’a usypianie po 30 min??) i od tamtej pory zaczęła się moja “zabawa” w uruchomienie komputera, ponieważ Windows się nie ładował, więc wczytałem Backup Windows’a i wystartował jednak partycja z danymi zniknęła i widniała jak obszar nie podzielony na partycje, 3 partycja również uległa awarii jednak w innym stopniu, była widoczna w Zarządzaniu Komputerem, ale nie w eksploatorze windows, postanowiłem je sformatować i tu chyba popełniłem największy swój błąd bo teraz programy takie jak: EasyRecoveryProfessional czy TestDisc maja problem z odzyskaniem danych.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł lub zna jakiś dobry program proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

Witam.

iCare Data Recovery Software

Temat był wałkowany setki razy. Nowsze Windowsy zostawiają koniec dysku wolnego. Więc jak chcemy zrobić partycję na Linuxa po prostu zmniejszamy dysk z danymi (np D:) za pomocą programu wbudowanego w Windows (Zarządzanie dyskami) - trwa to często kilka sekund. Potem ten wolny obszar (Unallocated) za partycją D: (czy tam inną literą) dowolnym programem dyskowym dzielimy (partycja musi być podstawowa najlepiej) i formatujemy pod Linux (ext+swap). Tyle.

Co do do odzysku danych to spróbuj testdisk lub @ActiveUndelete (najlepszy program tego typu).

Jest kilka produktów, file recovery, partition recovery i undelete. Spróbuj to:

http://www.active-undelete.com/winpe_screens.htm

szaman32 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

testdisk powinien pomóc http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step