Utrata danych związana z przeinstalowaniem Windowsa

Ostatnio chcąc połączyć partycje Partition Menagerem coś mi nie wyszło. Odtąd przy każdej próbie włączenia Windowsa wyskakuje mi komunikat:

Interrupted operation: Insert the Recovery CD or

other Recovery Media and reboot your PC.

Mój kolega informatyk powiedział, że trzeba przeinstalować windowsa. Jednak na partycji z windowsem mam ważne informacje. Czy jest jakaś możliwość, aby nie przeinstalowywać windowsa?? Jeżeli nie to czy po przeinstalowaniu będę mógł jakimś czarodziejskim programem odzyskać te dane. Dopowiem, że dane znajdują się na pulpicie. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję bardzo.

  1. nie trzyma się rzeczy na pulpicie

  2. zainstalowałbym system na innej partycji, nagrał dane na płytę, naprawił, a nie przeinstalował system, i usunał tamten windows z innej partycji

  3. włóż dysk do innego kompa, skopiuj dane, zrób format dysku i zainstaluj system od nowa/napraw go

  1. Nie będę tego robił

  2. Na innych partycjach raczej nie mam miejsca, jak mam niby naprawić (jest jakiś poradnik), jak zainstaluje windows na innej partycji gdzie znajdę pliki z pulpitu

  3. raczej ta opcja odpada

  • naprawić znaczy zabootować płytę i wybrać opcję napraw ( zależy jaki masz system )

  • jak zainstalujesz na innej partycji ( na przykład d) to pulpit bedziesz miał w c:\document and settings\nazwa użytkownika\pulpit

a jak mam zabootować płytę i wybrać opcje naprawy??

jaki system?

w biosie wybrać na pierwszym miejscu napęd cd/dvd

włożyć płytkę windowsa

na xp jest po kliknięciu czegokolwiek system uruchomi sie z płyty

póżniej jest wybór