Utrata dostępu do HP Recovery Manager po instalacji Win 8

Na wstępie: mój laptop to HP ENVY m6 1120sw

Mój problem jest następujący: Miałem dość mocno zaśmiecony system, więc zdecydowałem się na przywrócenie systemu z partycji recovery. Postępowałem zgodnie z tym, co nakazywało hp - wszedłem w naprawę systemu (przy rozruchu), uruchomiłem HP Recovery Manager i robiłem to co wyświetlało się na ekranie. Niestety proces się nie udał - wyskoczył błąd i cały czas włączało mi się po każdym restarcie odzyskiwanie i komunikat o jego przerwaniu. Nie miałem już też dostępu do opcji HP Recovery Manager, żeby spróbować ponownie. Wreszcie z braku laku zainstalowałem Windows 8 prosto z płyty instalacyjnej (czystej, nie od HP). I teraz jest problem. Wszystko działa, ale nie mam już dostępu do narzędzia Recovery. Czy da się go jakoś przywrócić? Wspomnę, że dawniej było widoczne podczas uruchamiania systemu, kiedy wchodziłem w opcje naprawy - teraz tej pozycji tam nie ma. Nie, żeby mi tej opcji bardzo brakowało, w końcu mogę wszystko instalować ręcznie, jednak była to bardzo wygodna możliwość.

Bardzo proszę o poradę.

kjustom ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Jeśli taka poniższa opcja nie działa, to dostęp do partycji Recovery może (nie wiem na pewno) już nie być możliwy:

  1. Przy wyłączonym laptopie naciśnij i przytrzymaj naciśnięty klawisz F11 i naciśnij przycisk Power ;

  2. Wybierz " Troubleshoot" (Rozwiązywanie problemów) z menu startowego, jakie powinno się pojawić;

  3. Wybierz " Reset twój PC" i postępuj za kreatorem.

Oczywiście, jeśli pojawi się możliwość z punktu 3, można przerwać, nie kontynuując operacji i zrestartować system.

Więc tak, skrót związany z klawiszem F11 już nie działa (znaczy działał kiedy recovery było jeszcze dostępne, teraz nie). Ale kiedy wejdę innym sposobem do opcji rozruchowych, to opcja Reset your PC jest owszem dostępna. Nie jestem jednak pewien, czy ona ma coś wspólnego z partycją recovery od Hp. Wcześniej właśnie w tym miejscu, o którym mówisz, obok opcji “Reset your pc” była opcja “Open Hp Recovery Manager” więc pewnie dotyczyły one odmiennych sposobów odzyskiwania, a mi chodzi konkretnie o tą od HP, tzn. czy cokolwiek można jeszcze z nią zrobić.

Tak. Chyba tak, ponieważ “Reset your PC” dotyczy partycji Recovery, a więc przywrócenia systemu do stanu fabrycznego, łącznie z całym oprogramowaniem. Myślę, że powinno to działać choćby dlatego, że nie zaszła zmiana systemu (czyli Windows’a 8/64-bity ), do jakiego ten laptop jest przeznaczony.

Być może masz rację. Na stronie HP można się doczytać, że przy resetowaniu:

więc to może faktycznie być prawda. Wypróbuję tę opcję w przeciągu następnych dni i napiszę jak się sprawa ma.

Dziękuję za pomoc.

EDIT:

No więc nic za bardzo z tego nie wyszło. Włożyłem płytę Win 8, wszedłem w Naprawę, wybrałem zainstalowany system, a potem kliknąłem w Reset. No i faktycznie zresetowało, ale do czystego Win 8, a nie tego od hp, więc ta opcja nie różni się niczym od czystej instalki. Co gorsza mechanizm resetowania nie oszczędził nawet samej partycji Recovery i teraz jest ona… pusta. Wiec, jakby nie patrzeć, problem rozwiązany, bo wiem, że już z HP Recovery nic nie będzie. :stuck_out_tongue: