"Utrata" dwóch partycji, problem z programem Testdisk

Witam. Pewnego razu, kiedy włączałem komputer, po ekranie ładowania Windowsa XP pojawiał się na ułamek sekundy niebieski ekran i komputer resetował się. Później straciłem dostęp do dwóch partycji na moim dysku SATA 2 Seagate Barracuda. Mam jeszcze dysk 80GB, z którego parę miesięcy temu skopiowałem bezpośrednio wszystko na nowy dysk. Po kilkugodzinnym dogłębnym skanowaniu dysku programem Testdisk (Deeper Search) w poszukiwaniu partycji, znaleziona została tylko jedna partycja. Niestety nie mam czasu na ciągłe rozpoczynanie skanowania od początku, bowiem trwa ono bardzo dużo czasu. Nie udało mi się przywrócić żadnej partycji, żeby była widoczna w jakikolwiek sposób, udało mi się jedynie odczytać dane z pierwszej partycji C, na której był zainstalowany Windows. Nie pamiętam dokładnego rozmiaru partycji C, było to około 20GB. Druga partycja zajmowała resztę dysku. W jaki sposób mądrze pokierować programem Testdisk, by odzyskać dane? Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za tworzenie kolejnego tematu tego typu, ale inne tematy bardzo mi nie pomogły.

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step

Dzięki, ale czytałem już tę stronę. Czuję się, jakbym błądził po omacku. Każda próba kosztuje mnie około 8 godzin skanowania.

Edit: Testdisk źle wykrył liczbę cylindrów, głowic i sektorów na ścieżkę. Musiałem sam sprawdzić programem Everest i ręcznie wprowadzić te dane. Udało mi się podejrzeć pliki z drugiej partycji (do tej pory mi się to nie udało, wcześniej mogłem podejrzeć pliki tylko pierwszej). Właśnie trwa odbudowywanie sektora rozruchowego na drugiej partycji. (na pierwszej już się zakończyło)

Edit 2: Znalazłem 2 partycje, niby wszystko dobrze, odbudowałem boot sector na pierwszej, w konsoli odzyskiwania później odbudowałem Master Boot Record, ale wciąż partycja nie jest dostępna. Boot sector drugiej partycji nie chciał się odbudować. Przy próbie bootowania z tego dysku po wszystkich operacjach, jest tylko ekran ładowania windowsa i reset z niebieskim ekranem jak na początku. Proszę o radę.

http://img186.imageshack.us/img186/9388/35493982ln0.jpg - tak wyglądają partycje