Utrata dysku a oryginalny system windows

Witam, z przyczyn odemnie niezaleznych utracilem dysk z oryginalnym systemem i partycja recovery. Pytanie brzmi jak odzyskac system (windows 7 pro 64) by to wszystko bylo legalne? sa jakies oficjalne kanaly microsoftu, asusa (producent laptopa) z ktorych mozna by pobrac ow system i wprowadzic moj klucz produktu?

z gory pozdrawiam i dizekuje

Psyche

Spróbuj poszukać odpowiedzi w dziale wsparcia na oficjalnej stronie producenta swojego laptopa. :wink: U mnie w przypadku mojego laptopa istnieje na stronie producenta opcja - zamów dysk recovery, bądź coś w tym stylu.

Napisalem takze do dzialu technicznego asusa, ale skoro to forum o oprogramowaniu to licze na to ze kogos spotkala juz w/w sytuacja i wie jak sie zachowac. Narazie czekam na odpowiedz (do 48 h) a kwestia jest dosc dla mnie wazna dlatego probuje w roznych miejscach.

pozdrawiam

Ale co to znaczy utraciłem? Wnioskuję, że dysk został uszkodzony i nie ma możliwości na tym dysku uruchomić tego aktywowanego systemu?

Wystarczy w takim przypadku pobrać obraz z Windowsem 7, albo pożyczyć od znajomych.

Instalujesz system i podajesz klucz z naklejki i wszystko jest jak najbardziej legalne.

Skad moge pobrac taki obraz plyty? ciezko znalesc znajomych z 7 prof 64 a pod inna wersje klucz raczej nie podejdzie, Sa jakies oficjalne kanaly? nie jakies torrenty w ktorych niewiadomo co moze byc dolaczone? Moge prosic jakies linki?

Dysku fizycznie juz nie ma i dywagacje na ten temat sa zbedne.

Jak kupiłeś laptopa to powinieneś dostać taki dysk “recovery” lub tuż po odpaleniu laptopa powinien pokazać informację aby taki dysk utworzyć.

Gdy mnie padł dysk (nawet nie odpalał systemu ani nie pozwalał się zainstalować) laptop poszedł do serwisu, dali tam nowy dysk i wgrali na ukrytą partycję system jaki miałem.

na cd/dvd nic nei dostalem a okres gwarancji niestety juz sie zakonczyl.

Spokojnie.Dysk powinien Asus przysłać,ale jest to płatne.Był już kilka miesięcy temu podobny temat.

Nie pamiętam teraz jaką cenę zapłacono za płytkę firmową recovery.

Nie płacisz jak za nowy Windows tylko koszt nośnika i wysłania.

Witam, asus liczy sobie okolo 20 euro za przesylke i ponad 4 euro za dvd x2 czyli jedna z systemem druga ze sterami.

Czekam na odpowiedz czy mozna taki systme pobrac samemu bo imho ceny sa wziete z kosmosu a to powinno byc dodane w standardzie na plycie do laptopa za 4 tys! (sic!)

pozdrawiam

Z tego co kiedyś gdzieś tam ktoś mi mówił: w filozofii Microsoftu nie liczy się nośnik systemu - oryginalna płyta, a sam klucz aktywacyjny/naklejka z dowodem zakupu. :wink: Moim zdaniem jeżeli pobierzesz obraz Windows 7 z jakiegoś “szarego źródła” (sieć P2P bądź cokolwiek innego), zainstalujesz go zgodnie z naklejką/kluczem jaki posiadasz (wybierzesz odpowiednią wersje etc etc etc.) - pozostaniesz całkiem legalnym użytkownikiem systemu Windows. :wink:

Ale głupoty piszesz. Jeżeli pobierze jakiegoś pirata i nawet gdy klucz zadziała nadal będzie miał nielegalny system Windows 7. Miałem podobny problem gdy skasowałem partycje recovery w laptopie. Jak byś chciał mieć legalny system działający na tym kluczu spod laptopa to tylko takie wyjścia Ci pozostały:

Poprosić znajomego/ą która ma oryginalny system Windows 7 na płytce w wersji BOX (niewiem czy dana wersja OEM można tak legalnie zainstalowac komuś na drugim kluczu) lub kupić OEM. Ewentualnie w jakimś serwisie komputerowym zaplacić za instalację oryginalnego systemu. Odpowiadając na ostatnie pytanie nie można pobrać samemu oryginalnej wersji Windows 7 (wersji testowej też już nie ma), pozostaje Windows 8 na 90 dni za free.

W takim razie masz kilka opcji:

  • Pożyczyć/Pobrać czystą oryginalną płytkę z Windowsem i tą samą wersją co masz. Jeśli masz Home Premium x64 to musisz załatwić Home Premium x64. Wtedy formatujesz dysk i instalujesz ten system z użyciem klucza spod laptopa. Jest to jak najbardziej legalne bo rozmawiałem z obsługą MS.

  • Zwrócić się do producenta ASUS o przysłanie płytek recovery za opłatą.

Trochę zawaliłeś sprawę bo ASUS pewnie po pierwszym uruchomieniu laptopa prosił Cię abyś wykonał kopię recovery na płytach DVD.

Ja sam mam na lapku czysty Windows 7 HP x64 instalowany z legalnej płytki, którą kupiłem do PC. Aktywowany i działa jak trzeba.

Moim zdaniem jest to standardowa cena a spotkałem się z jeszcze wyższą ok. 130 PLN.

Masz gwarancję,że nie będzie ukrytej niespodzianki w systemie pobranym z nielegalnych źródeł.