Utrata jakosci na płytach cd - rw

nie wiem gdzie to zamieścic więc zamieszczam tutaj

Słyszałem ze przy nagrywaniu muzyki mp3 i cd-audio na płyty cd-rw występuje utrata jakości pliku dziekowego. sam niestety byłem tego bolesnym światkiem. ale teraz pytanie czy to samo dzieje sie przy nagrywaniu filmów na płyty cd-rw. czy też następuje lekka utrata jakości obrazu i dzwięku czy dzieje sie to tylko w przypadku muzyki. :shock:

Nigdy nie słyszałem o utracie jakości muzyki po nagraniu na płytę.

To chyba zależy na czym potem odtwarzasz.

Tak się nie dzieje.

jeżeli masz kiepsie mp3 to i kiepska wyjdzie z tego płyta, ja wielokrotnie nagrywałem rózne mp3 na CD-RW jako audio żeby słuchać ich w moim discmanie i nigdy nie było z tym żadnych problemów, a jakość dźwięku była taka sama

Może nastąpić drobna utrata jakości muzyki / filmów po nagraniu ich na płytę.

Ale nie jest to tak do końca proste.

JEśli nagrasz te pliki na płytkę a następnie skopiujesz z płytki z powrotem na dysk o żadnej utracie jakości nie może być mowy.

Inaczej sprawa wygląda, gdy np. nagramy film na płytkę a potem chcemy bezpośrednio z tej płytki odtwarzać film. Wtedy drobny spadem może być zauważony, przycięcia itp. Ale nie jest to wina nagraia filmu na płytę a odtwarzania bezpośrednio z niej.

Po zgraniu filmu z powrotem na dysk wszystko będzie działać jak działało.

napewno ta utrata jakości nie będzie słyszalna ani zauważalna jeżeli taka płyta(CD-RW) będzie użyta (czyt. powtórnie zapisywana) powiedzmy z 1-3 razy , teoretycznie, (gdzieś czytałem) płyty CD-RW mogą być powtórnie zapisywane nawet 1000 razy bez utraty jakości zapisanego materiału, praktyka wygląda inaczej , czasem płyta CD-RW już po 10 powtórnych zapisach nie nadaje sie do użycia.

właśnie ta moja to już ze sto razy była kasowana albo i więcej ale dane na niej normalnie jadą

tylko dzwięk jak nagrywam z komputera normalizuje do audio mp3 to jest jakiś taki trochu przestrzenny znaczy taki jakby odbiy od ściany