Utrata jakości obrazu spowodowana przez przejściówkę?

(D@widoS) #1

Witam

Czy to prawda że monitor LCD podłączony przez przejściówke pod wyjście analogowe powoduje pogorszenie obrazu a czasami uniemożliwienie pracy ? :expressionless:

Czeka mnie dokupienie karty graficznej z wyjściem cyfrowym abym mógł cieszyć się z użytkowania monitora LCD ?

(aro1978) #2

Ja mam np. monitor LCD z wejściem D-Sub. I to co widzę powyżej to dla mnie nie do końca prawda, bo szczerze mówiąc nie widzę jakiejś specjalnie wielkiej różnicy w jakości obrazu między DVI a D-Sub (a ślepy nie jestem). No może gdybym siedział z lupą... Jedno jest pewne: Nie będzie powalającej różnicy w jakości przy zmianie z D-Sub na DVI. A monitory LCD z wejściem D-Sub istnieją. Jednak mimo to radziłbym kupić monitor LCD z obydwoma wyjściami, ponieważ karty graficzne z wejściami D-Sub znikają z rynku, a monitora nie kupujemy przecież co rok....

Podobno w niektórych grach widać małą różnicę.

(system) #3

aro....jednak jesteś ślepy ....różnica jest ogromna ...mam to wiem ...i nie opowiadaj głupot ...komputer i monitor lcd jest urządzeniem cyfrowym wiec powinien być podłączony do DVI , czyli gniazd cyfrowych ...najlepiej bez przejściówek .........pozdrawiam

(aro1978) #4

Sorry. Ale ja nie widzę na moim monitorze jakiejś istotnej różnicy. Ślepy nie jestem, więc może to przez mój monitor... Ale nadmieniłem że to jest moje zdanie.

(PaPuX) #5

Mam dwa rodzaje gniazd w swoim monitorze jak i karcie.

Obydwa połączałem i nie widzę różnicy.

Być może zależy to od jakości konwertera sygnału analogowo-cyfrowego w monitorze, ale u mnie spisuje sie wyśmienicie i nie mogę dostrzec różnicy na d-subie.

(D@widoS) #6

No właśnie teraz tak przeglądam różne monitory i większość ma, albo d-sub i dvi, albo samo d-sub, czyli nie będzie konieczności zakupu przejściówki :slight_smile:

BTW

Wie ktoś jaką moja integra ma max rozdzielczość ?

(PaPuX) #7

Prawym przyciskiem na pulpit>> właściwości >>zakładka ustawienia >>Przycisk zaawansowane >>zakładka karta >>przycisk lista wszystkich trybów