Utrata jakości obrazu spowodowana przez przejściówkę?

Witam

Czy to prawda że monitor LCD podłączony przez przejściówke pod wyjście analogowe powoduje pogorszenie obrazu a czasami uniemożliwienie pracy ? :expressionless:

Czeka mnie dokupienie karty graficznej z wyjściem cyfrowym abym mógł cieszyć się z użytkowania monitora LCD ?

Ja mam np. monitor LCD z wejściem D-Sub. I to co widzę powyżej to dla mnie nie do końca prawda, bo szczerze mówiąc nie widzę jakiejś specjalnie wielkiej różnicy w jakości obrazu między DVI a D-Sub (a ślepy nie jestem). No może gdybym siedział z lupą… Jedno jest pewne: Nie będzie powalającej różnicy w jakości przy zmianie z D-Sub na DVI. A monitory LCD z wejściem D-Sub istnieją. Jednak mimo to radziłbym kupić monitor LCD z obydwoma wyjściami, ponieważ karty graficzne z wejściami D-Sub znikają z rynku, a monitora nie kupujemy przecież co rok…

Podobno w niektórych grach widać małą różnicę.

aro…jednak jesteś ślepy …różnica jest ogromna …mam to wiem …i nie opowiadaj głupot …komputer i monitor lcd jest urządzeniem cyfrowym wiec powinien być podłączony do DVI , czyli gniazd cyfrowych …najlepiej bez przejściówek …pozdrawiam

Sorry. Ale ja nie widzę na moim monitorze jakiejś istotnej różnicy. Ślepy nie jestem, więc może to przez mój monitor… Ale nadmieniłem że to jest moje zdanie.

Mam dwa rodzaje gniazd w swoim monitorze jak i karcie.

Obydwa połączałem i nie widzę różnicy.

Być może zależy to od jakości konwertera sygnału analogowo-cyfrowego w monitorze, ale u mnie spisuje sie wyśmienicie i nie mogę dostrzec różnicy na d-subie.

No właśnie teraz tak przeglądam różne monitory i większość ma, albo d-sub i dvi, albo samo d-sub, czyli nie będzie konieczności zakupu przejściówki :slight_smile:

BTW

Wie ktoś jaką moja integra ma max rozdzielczość ?

Prawym przyciskiem na pulpit>> właściwości >>zakładka ustawienia >>Przycisk zaawansowane >>zakładka karta >>przycisk lista wszystkich trybów