Utrata łączności WIFi podczas pracy komputera

Cześć,

mam problem objawiający się zanikaniem łączności WIFI podczas normalnej pracy na komputerze. Po pewnym czasie połączenie z Internetem zostaje zerwane, w zasobniku systemowym pojawia się informacja o braku dostępnych sieci. Problem zatem nie dotyczy mojego routera. Gdy problem nie występuje w zasięgu jest 18 sieci WIFI. W Podglądzie Zdarzeń pojawia się wpis ze zgodną godziną występowania problemu:

“Moduł rozszerzalności sieci WLAN został zatrzymany. Ścieżka modułu: C:\Windows\System32\IWMSSvc.dll”

Pracuję na Windows 8.1, Lenovo Z51. Proszę o wskazówki, jak rozwiązać niniejszy problem.

Dziękuję i pozdrawiam.

Zaopatrz się w odbiornik WI-Fi (kosztuje max 40 zł) i działaj na nim przez parę dni - jak nie będzie rozłączam to problem po stronie karty.

OK. Jestem w trakcie testów. Zobaczę, czy przerywa. Jeśli nie to pozostanie mi jedynie zareklamować komputer, póki jest na gwarancji.

Sprawa wygląda tak: wyłączyłem przez Menedżer urządzeń wbudowane odbiorniki WIFI. Podłączyłem po USB kartę WIFI zewnętrzną. Problem niestety wciąż występuje. Po wyjściu z hibernacji komputer nie wykrywa żadnej sieci. Po odłączeniu i ponownym podłączeniu urządzenia problem ustępuje. Zatem jeśli nie jest to problem po stronie karty sieciowej wbudowanej, to co jest problemem? Proszę o pomoc.