Utrata partycji po formacie jak odzyskać?


(matti86) #1

Witam nie wiem czy to dobry dział ale nie znalazłem innego jesli nie prosze o przesnienie do poprawnego.

 

Robiłem format dysku na laptopie sony vaio z partycji recowery miało sformatowac dysk C a sformatowało cały dysk usuwajac wszytskie partyjce i dane, próbowałem odzyskać róznymi programami ale nic z tego uzyłem EASEUS Partition Recovery 8.5 ale on odzyskał tylko puste foldery i jpegi których nei dało sie odczytać wszytskie uszkodzne, dane nie zostały nadpisane a wiec myślałem ze pójdzie to łatwiej.

Prosze o pomoc co byście mi doradzili ?

 


(roobal) #2

Partycje recovery mają to do siebie, że przywracają wszystko do ustawień fabrycznych, czyli usuwają wszystko i przywracają fabryczny układ partycji. Choć spotkałem się z jednym wyjątkiem. Jeśli nie nadpisałeś danych, to jedyna nadzieja w TestDisk.


(Hrustus) #3

@Roobal Ci napisał jak to wygląda.

 

Od strony odzyskiwania danych to krucho to wygląda. Najlepsze i najskuteczniejsze są płatne programy. A najlepsze są firmy które się tym zajmują np. Kroll ale takie usługi odpowiednio kosztują. “W domu” są szanse na odzyskanie danych ale efektywność waha się w okolicach 5-20%, czasem trochę więcej, zależy jakie to były dane. Niestety ale do tego program to nie wszystko.

 

Nie mówię, że jesteś piratem czy coś, ale z góry uprzedzam że nawet zdobycie pirackich kopii programów typu Kroll Ontrack Recovery nie znaczy sukcesu bo: 1. Pełno tego na torrentach więc to żaden cud. Po 2. Nadal nie uzyskasz efektywności.


(roobal) #4

Bez przesady, jeśli kolega nie przywracał kilka razy systemu i nie kopiował niczego na dysk, tym samym nie nadpisał danych na dysku, to TestDisk powinien bez problemu odzyskać stary układ partycji. Jeśli nie, to i płatne programy tu nie pomogą, a jedynie specjalistyczna pomoc, która jest bardzo kosztowna.


(kebkit) #5

Jest taki jeden programik na cichy boot discu

Ale nie wiem czy odzyska partycje, potrafil za to skopiowac pliki z utraconych partycji


(matti86) #6

@ kebkit   Interesuje mnie tak naprawdę odzyskanie dwóch góra trzech folderów z zawartością.Partycje zawsze można stworzyć nową o dane mi chodzi.


(roobal) #7

TestDisk odzyskuje układ partycji łącznie z danymi, ale może wykorzystać Photorec, który odzyskuje tylko dane, ale nadaje im własne nazwy.


(Fix00ser) #8

Przy odrobinie szczęścia także Find and Mount może pomóc

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1589389.html

ewentualnie Easeus Partition Recovery

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Recovery,Program,Windows,20120.html


(Djzon) #9

Hetman Partition Recovery czyli kompletne narzędzie do odzyskiwania danych.

Na pewno lepsze niż bezpłatne narzędzia.

$99.99 Za darmo… Pozostało 4 godziny.

https://www.howbigdeal.com/h/hetman-partition-recovery-freebie-deal/

Inne narzędzie za darmo:

MiniTool Power Data Recovery Boot Disk

https://www.howbigdeal.com/h/minitool-power-data-recovery-boot-disk-freebie/

7-Data Recovery Suite

https://www.howbigdeal.com/h/7-data-recovery-suite-freebie-sale/