Utrata plików z pulpitu po instalacji sp3

Witam serdecznie

Mój problem polega na tyż, że:

Wczoraj instalowałem sobie sieć wifi na lapku i na stacjonarnym. Na lapku bez problemów a na stacjonarnym były problemy, zapewne dlatego że miałem service pack 1. Postanowiłem wgrać więc SP3. I to pomogło.

Jednak po restarcie komputera po zainstalowaniu SP3 mój pulpit zmienił się tak jakby powstał jakiś nowy (nie było nawet mojej tapety tylko jakaś standardowa) i wyskoczyły 2 błędy, których nawet nie przeczytałem. Nie było na pulpicie moich plików pozostał tylko koszt i przeglądarka internetowa. Wszedłem więc do document and setting/ mój profil/pulpit i tam znalazłem wszystkie moje pliki których nie było na pulpicie(co dziwne?). Przeniosłem więc z tego folderu te pliki na pulpit komputera.

Po kolejnym restarcie komputera pulpit powrócił do stanu normalnego czyli tego gdzie miałem swoją tapetę ustawioną. I tu jest problem. Wszystkie te pliki mi ważne które przeniosłem na pulpit zaginęły. Próbowałem je znaleźć w opcji wyszukaj i nic nie dało. Co dziwne tapeta się wyświetla a pliku z nazwą tapety nie ma na dysku i nie mogę go znależć. Co się stało, gdzie te wszystkie pliki? Czy ktoś zna odpowiedź.

Wspomnę jeszcze że użyłem programu do odzyskiwania danych i nic to nie dało. Zrobiłem również przywracanie systemu do stanu przed wgraniem SP3 ale wyskakuje komunikat że zadne zmiany nie zostały wprowadzone i nie można zrobić przywracania.

Proszę o pomoc

Dziękuję

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1075147.html Piszesz o SP 1,nie wiem,czy to pomyłka.Może to SP2.Jeśli nie masz SP2,to odinstaluj SP3,zainstaluj najpierw SP2,a potem SP3.

dzięki za propozycję, ale moje pytanie dotyczyła utraty plików, samo to że tapeta się wyświetla ale wyszukiwarka windowsa nie znajduje takiego pliku na dysku. Gdzie więc się znajduje?

Czy sp2 pomogłoby mi odzyskać te pliki? Wątpliwa sprawa

Czekam więc na inne propozycje

pozdrawiam

To akurat łatwo wyjaśnić - gdy ustawiasz jakiś plik na tapetę to windows buforuję go sobie w swoim folderze pod nazwą wallpaper.

Co do problemu ogólnie to wygląda na to że tuż po instalacji sp3 win nie mógł odczytać profilu więc utworzył jakiś tymczasowy (albo może zalogowałeś się do innego konta np. ukrytego konta admina) a po restarcie jednak odczytał ten twój profil i załadował go dlatego wróciła tapeta.

Skoro przeniosłeś pliki na pulpit w tym profilu który został załadowany to nie ma ich już w pierwotnej lokalizacji i jeśli był to jakiś tymczasowy profil to możliwe że już ich nie ma.

Możesz jeszcze spróbować przywrócić system do momentu sprzed instalacji sp3 ale to też może spowodować dodatkowe problemy.

Spróbuj wylogować się z konta, na ekranie logowania wcisnąć 2x ctrl+alt+delete, w nazwę użytkownika wpisać administrator, wciśnij enter i psrawdź czy tam nie ma plików.

Właśnie tak się stało jak piszesz “scripter1”. Otworzył się jakiś nowy profil, prawdopodobnie o nazwie “nowy” i tam przeniosłem pliki z puliptu. Czy jest szansa żeby gdzieś je odnaleźć? sprawdziłem profil administratora jak proponował Piotr92 ale niestety to nie to. Użyłem również PC inspector File Recovery do odszukania utraconych plików i to nic nie dało. Jak pliki nie usunięte mogły zniknąć bez znaku?

Próbowałem kilkakrotni przywrócić system do stanu z przed instalacji SP3 niestety jaki miesiąc bym nie wybrał wyskakuje że żadne zmiany nie zostały dokonane. Przecie samo wgranie SP3 to są zmiany w windowsie. Dlaczego więc nic nie daje przywrócenie systemu do stanu poprzedniej wersji SP.

Dzięki za każdą pomoc

Cóż, to jest windowsa jakiego znamy i kochamy.

Też miałem problemy z przywracaniem systemu do punktu sprzed instalacji sp3 który w dodatku sam celowo utworzyłem.

Niestety obawiam się że wszystkie pliki które przeniosłeś straciłeś za wyjątkiem tej tapety - znajdziesz ją gdzieś na dysku c pod nazwą wallpaper (pewno będzie to wallpaper.bmp lub wallpaper.jpg), oczywiście o ile nie zmieniłeś tapety i nadal masz ją ustawioną.

a co z plikami found.001 002 itd. Takie foldery znalazłem na dysku o nazwie Nowy (c:)? Czy to nie są foldery z utraconą zawartościa pomagające przywrócić utracone pliki?

Tak ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia co tam jest ani jak zrobić z tego użytek.

To są chyba pliki utworzone przez chkdsk…

Teoretycznie można by z nich wyciągnąć właściwą zawartość stosując program do analizy struktury binarnej plików, np. http://mark0.net/soft-trid-e.html

Jeśli coś się uda z tego wyzyskać, to wystarczy mu tylko zmienić nazwę i rozszerzenie.

szczerze wyszukując na dysku pliku o nazwie wallpaper nie znaleziono takiego. To wszystko jest straszni zakręcone.wchodząc we właściwości pulpitu nazwa trapety to 827211.jpg

Dodane 21.06.2010 (Pn) 18:44

niestety foldery found maja 0 pojemność