Utrata pliku NTLDR

Mój system utracił plik ntldr gdy próbuje go odzyskać z płyty instalacyjnej windows po wpisaniu polecenia "d:\i386\ntldr c:"w konsoli odzyskiwania plików system odpowiada mi informacją odmowa dostępu. Pomóżcie bo nie moge uruchomić komputera.

Może podkręcałes komputer.no i nic nie da się zrobić.Utrata pliku NTLDR jest spowodowana też awarią dysku twardego

no właśnie podkręcałem komputer :cry: to pewnie o to chodziło . w każdym razie dziękuje

Jak dokładnie wpisujesz ?

W konsoli odzyskiwania wpisz tak:

*cd C:*

copy X:\i386\ntldr

gdzie zamiast X wpisujesz literę swojego napędu.

nadal mówi odmowa dostepu

zaremo , Będziesz musiał od nowa zainstalować Windows.Szkoda

napewno nie ma innego wyjścia?

To samo można zrobić w naprawie “R” jako administrator

nie ma innego wyjścia niż ponowna instalacja systemu

zaremo , uruchom instalatora systemu Windows. Gdy dojdziesz do momentu wskazania partycji, na której Windows ma zostać zainstalowany, naciśnij klawisz R w celu naprawy bierzącej instalacji systemu Windows.

juz tak robilem ale jak juz mam skopiowac plik ntldr to mi mowi odmowa dostępu

juz tak robilem ale jak juz mam skopiowac plik ntldr to mi mowi odmowa dostępu

Ale ja nie piszę o tym, abyś uruchamiał konsolę odzyskiwana, tylko żebyś przeskoczył ten moment i doszedł do momentu, w którym dokonuje się wyboru, na której partycji chcesz zainstalować Windowsa, czy chcesz sformatować partycję i dopiero w tym momencie naciskasz “R” i Windows instaluje się na nowo na bieżącej instalacji, zachowując wszystkie dane na dysku twardym (tzw. nakładka Windowsa).

nie ma nic innego niż instalacja windowsa na nowej partycji.A pużniej Windows uruchamia się ponownie.

Pozdrawiam Tubisiontko