Utrata pliku NTLDR

(Konradwitowski) #1

Mój system utracił plik ntldr gdy próbuje go odzyskać z płyty instalacyjnej windows po wpisaniu polecenia "d:\i386\ntldr c:\"w konsoli odzyskiwania plików system odpowiada mi informacją odmowa dostępu. Pomóżcie bo nie moge uruchomić komputera.

(Adasbimbajs) #2

Może podkręcałes komputer.no i nic nie da się zrobić.Utrata pliku NTLDR jest spowodowana też awarią dysku twardego

(Konradwitowski) #3

no właśnie podkręcałem komputer :cry: to pewnie o to chodziło . w każdym razie dziękuje

(Seba86mu) #4

Jak dokładnie wpisujesz ?

W konsoli odzyskiwania wpisz tak:

*cd C:*

copy X:\i386\ntldr

gdzie zamiast X wpisujesz literę swojego napędu.

(Konradwitowski) #5

nadal mówi odmowa dostepu

(Adasbimbajs) #6

zaremo , Będziesz musiał od nowa zainstalować Windows.Szkoda

(Konradwitowski) #7

napewno nie ma innego wyjścia?

(mysz 1) #8

To samo można zrobić w naprawie "R" jako administrator

(Adasbimbajs) #9

nie ma innego wyjścia niż ponowna instalacja systemu

(Seba86mu) #10

zaremo , uruchom instalatora systemu Windows. Gdy dojdziesz do momentu wskazania partycji, na której Windows ma zostać zainstalowany, naciśnij klawisz R w celu naprawy bierzącej instalacji systemu Windows.

(Konradwitowski) #11

juz tak robilem ale jak juz mam skopiowac plik ntldr to mi mowi odmowa dostępu

(Konradwitowski) #12

juz tak robilem ale jak juz mam skopiowac plik ntldr to mi mowi odmowa dostępu

(Seba86mu) #13

Ale ja nie piszę o tym, abyś uruchamiał konsolę odzyskiwana, tylko żebyś przeskoczył ten moment i doszedł do momentu, w którym dokonuje się wyboru, na której partycji chcesz zainstalować Windowsa, czy chcesz sformatować partycję i dopiero w tym momencie naciskasz "R" i Windows instaluje się na nowo na bieżącej instalacji, zachowując wszystkie dane na dysku twardym (tzw. nakładka Windowsa).

(Adasbimbajs) #14

nie ma nic innego niż instalacja windowsa na nowej partycji.A pużniej Windows uruchamia się ponownie.

Pozdrawiam Tubisiontko