Utrata połęczenia internetowego na Linuxie

Witam. Nie znalazłem takiego tematu, więc zakładam nowy (przepraszam jeśli był podobny, ale najwyraźniej musiałem go przeoczyć)…

Otóż mam na Linuxie (Aurox 12) neostradę. No i mam problem, ponieważ kiedy ściągam jakieś pliki to czasami po minucie, czasami po 10 minutach tracę połączenie* (kiedy przeglądam strony jest wszystko ok) Muszę podłączyć ponownie modem, żeby znowy móc się połączyć z internetem. Dodam, że na Windowsie ściągam cały czas z maksymalną szybkością i nigdy nie miałem takiego problemu, więc to chyba nie jest wina modemu? (SpeedTouch 330)…

*Kiedy pobieram pliki z maksymalną szybkością szybciej się rozłącza, a kiedy transfer jest niski to czasami nawet i godzinami nic się nie dzieje…

Proszę o odpowiedziedź, bo jest to trochę uciążliwe i denerwujące… Pozdrawiam friläge :slight_smile:

Aurox nie jest już rozwijany, projekt upadł, także lepiej przesiądź się na jakieś inne distro, np. Ubuntu, które jest najlepsze.

sprawdź najnowsze sterowniki do tego modemu

Mam zainstalowane najnowsze sterowniki…

To weź starsze zobacz.

Że ubuntu jest bardzo lubiane to nie znaczy ze jest najlepsze…

guzik prawda

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5628

guzik prawda

Dziękuję za pomoc.

W moim przypadku wystarczyło zaktualizować ADSL Managera… Teraz od kilku dni nie zerwało mi w ogóle połączenia, więc mam nadzieję, że problem się już więcej nie pojawi. :slight_smile:

Pozdrawiam!