Utrata połęczenia internetowego na Linuxie

(friläge) #1

Witam. Nie znalazłem takiego tematu, więc zakładam nowy (przepraszam jeśli był podobny, ale najwyraźniej musiałem go przeoczyć)...

Otóż mam na Linuxie (Aurox 12) neostradę. No i mam problem, ponieważ kiedy ściągam jakieś pliki to czasami po minucie, czasami po 10 minutach tracę połączenie* (kiedy przeglądam strony jest wszystko ok) Muszę podłączyć ponownie modem, żeby znowy móc się połączyć z internetem. Dodam, że na Windowsie ściągam cały czas z maksymalną szybkością i nigdy nie miałem takiego problemu, więc to chyba nie jest wina modemu? (SpeedTouch 330)...

*Kiedy pobieram pliki z maksymalną szybkością szybciej się rozłącza, a kiedy transfer jest niski to czasami nawet i godzinami nic się nie dzieje...

Proszę o odpowiedziedź, bo jest to trochę uciążliwe i denerwujące.. Pozdrawiam friläge :slight_smile:

(Bartek Rootkit) #2

Aurox nie jest już rozwijany, projekt upadł, także lepiej przesiądź się na jakieś inne distro, np. Ubuntu, które jest najlepsze.

(Lazowski) #3

sprawdź najnowsze sterowniki do tego modemu

(friläge) #4

Mam zainstalowane najnowsze sterowniki...

(Fernando) #5

To weź starsze zobacz.

Że ubuntu jest bardzo lubiane to nie znaczy ze jest najlepsze....

(Kostrzewa83) #6

guzik prawda

guzik prawda

(friläge) #7

Dziękuję za pomoc.

W moim przypadku wystarczyło zaktualizować ADSL Managera... Teraz od kilku dni nie zerwało mi w ogóle połączenia, więc mam nadzieję, że problem się już więcej nie pojawi. :slight_smile:

Pozdrawiam!