Utrata profili zasilania po aktualizacji Fall Creators Update

Cześć,
Piszę do was z prośbą o pomoc.

Jak dobrze wiecie kilka dni temu MS wrzucił do WU Fall Creators Update. Niestety miałem ten komfort lub dyskomfort, że aktualizacja pojawiła mi się od razu w WU i zainstalowała się automatycznie, niestety kasując mi profile energetyczne wszystkie za wyjątkiem - zróżnicowanego.

Wcześniej dzięki tym profilem byłem w stanie pracować na laptopie nawet i 7h dziś jest to mniej niż 5h. Nie jestem w stanie ustawić takich parametrów jak były ustawione domyślnie, a dłuższy czas pracy na baterii pomaga mi w pracy.

Proszę o pomoc.

Ustaw suwak “Najdłuższy czas pracy baterii”. Plany zasilania zostały zastąpione tym user-friendly suwakiem.

Ja niestety nie posiadam takiego paska.
Czy to się da gdzieś ustawić posiadam Windows 10 w wersji PRO.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026529/windows-10-using-system-file-checker

Potem uruchom ponownie system i zobacz czy może wróci.

Niestety nie pomogło. Czy to może być wina sterowników?

Jak producent wydaje jakieś do baterii to można spróbować poszukać czy są już dla FCU.

Niestety nie ma. u mnie to wyglada tak:

W starym panelu sterowania też nie ma żadnych poza zróżnicowanym (balanced)?


Co do własnych to chyba pozostaje przejrzeć czy da się je łatwo wyciągnąć z Windows.old lub sprawdzić czy jest sens cofnąć aktualizacje jakby wróciły (jak nie wracają to tylko strata czasu) i wtedy porobić ich kopię np. zrzutami ekranu.

Albo do plików jak działa metoda taka:

lub zmodyfikowana pod Windows 10:

Jakie masz podzespoły?
U mnie Intel Ivy Bridge i jakiś stary Core2Duo. Na obu jest pasek.
Do tego drugiego na 100% nikt żadnych sterowników nie robił.

W Ivy Bridge przejrzałem sterowniki i poza generycznymi ACPI nic nie ma.

Ja na acerze miałem jakiś program do baterii ale potem wymagał fixów i w sumie to się chyba nie uruchamiał.

Z tym paskiem user-fredly to może test na jakieś grupie użytkowników, ja na FCU mogę się przełączać z starego panelu sterowania.

Ja posiadam

i5-6200U 8GB ramu, Nvidia 940MX 1GB.dysk SSD 256.