Utrata profili zasilania po aktualizacji Fall Creators Update

laptop
windows10

($orn) #1

Cześć,
Piszę do was z prośbą o pomoc.

Jak dobrze wiecie kilka dni temu MS wrzucił do WU Fall Creators Update. Niestety miałem ten komfort lub dyskomfort, że aktualizacja pojawiła mi się od razu w WU i zainstalowała się automatycznie, niestety kasując mi profile energetyczne wszystkie za wyjątkiem - zróżnicowanego.

Wcześniej dzięki tym profilem byłem w stanie pracować na laptopie nawet i 7h dziś jest to mniej niż 5h. Nie jestem w stanie ustawić takich parametrów jak były ustawione domyślnie, a dłuższy czas pracy na baterii pomaga mi w pracy.

Proszę o pomoc.

(maker3) #2

Ustaw suwak “Najdłuższy czas pracy baterii”. Plany zasilania zostały zastąpione tym user-friendly suwakiem.

($orn) #4

Ja niestety nie posiadam takiego paska.
Czy to się da gdzieś ustawić posiadam Windows 10 w wersji PRO.

(krystian3w) #5

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026529/windows-10-using-system-file-checker

Potem uruchom ponownie system i zobacz czy może wróci.

($orn) #7

Niestety nie pomogło. Czy to może być wina sterowników?

(krystian3w) #8

Jak producent wydaje jakieś do baterii to można spróbować poszukać czy są już dla FCU.

($orn) #9

Niestety nie ma. u mnie to wyglada tak:

(krystian3w) #10

W starym panelu sterowania też nie ma żadnych poza zróżnicowanym (balanced)?

Co do własnych to chyba pozostaje przejrzeć czy da się je łatwo wyciągnąć z Windows.old lub sprawdzić czy jest sens cofnąć aktualizacje jakby wróciły (jak nie wracają to tylko strata czasu) i wtedy porobić ich kopię np. zrzutami ekranu.

Albo do plików jak działa metoda taka:

lub zmodyfikowana pod Windows 10:

(maker3) #11

Jakie masz podzespoły?
U mnie Intel Ivy Bridge i jakiś stary Core2Duo. Na obu jest pasek.
Do tego drugiego na 100% nikt żadnych sterowników nie robił.

W Ivy Bridge przejrzałem sterowniki i poza generycznymi ACPI nic nie ma.

(krystian3w) #12

Ja na acerze miałem jakiś program do baterii ale potem wymagał fixów i w sumie to się chyba nie uruchamiał.

Z tym paskiem user-fredly to może test na jakieś grupie użytkowników, ja na FCU mogę się przełączać z starego panelu sterowania.

($orn) #13

Ja posiadam

i5-6200U 8GB ramu, Nvidia 940MX 1GB.dysk SSD 256.