Utrata zasięgu w momencie zmiany nadajnika (PLAY)

Witam. Ostatnio zauważyłem dziwne zjawisko, którego wcześniej nie doświadczałem.

Korzystam z prepaida Play Fresh. Zauważyłem, że tracę zasięg kiedy np. się przemieszczam i telefon przełącza się z jednego nadajnika na drugi. W dodatku wygląda to tak jakby telefon nie potrafił już przełączyć się na drugi nadajnik samodzielnie, bo kiedy straci sygnał z tego pierwszego to wówczas nie mam zasięgu w ogóle i wtedy muszę ręcznie restartować połączenie z siecią aby móc znów normalnie korzystać z telefonu.

Jest to bardzo uciążliwie, bo np. w czasie podróży nawet nie wiem że telefon nie potrafi podłączyć się do sieci akurat wtedy gdy telefon może być mi bardzo potrzebny.

Dodam tylko, że z telefonem wszystko w porządku i do tej pory wszystko śmigało jak należy.

Czemu tak się dzieje? Czy ktos może miał podobny problem. Jest jakiś sposób aby to rozwiązać.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Jest kilka możliwych przyczyn:

-coś nie tak z anteną w telefonie

  • słaby nadajnik Play

  • Czarne dziury

rozwiązanie: ustawić telefon na ręczne wyszukiwanie operatora i ustawić jak najdogodniejszego operatora (plus, orange, play) wtedy telefon nie powinien trzymać się sztywno wybranego operatora.

w play mozesz sie polaczyc w ramach roamingu z jeszcze 2 sieciami

PLUS

i

ORANGE

takze mozesz recznie ustawic siec z ktora ma byc połączony :slight_smile:

Jaki telefon? Starsze modele tak miały.

Proponuje Plusa - na Orange gubi czasem pakiety.

Na Androidzie i iOS mam na auto i jest ok.

Obecnie nadajniki play są przeładowane i zależy też od komórki ale polecam nadajniki orange, u mnie teraz nie traci połączenia i jest dużo silniejszy sygnał.