Utrata zdjęć

Witam! Potrzebuję pomocy , mamie z laptopa zginęły zdjęcia z wycieczki które były ważne. Co mam robić? Próbowałem Recuva ale nic z tego , nie wyszukuje tych co potrzeba. Folder z tymi zdjeciami jest pusty, ale gdy wpisuję w wyszukiwanie .jpeg wyszukuje te zdjęcia co widać na screenach. Co tu poradzić ?

http://i45.tinypic.com/2gt6gxd.jpg

http://i45.tinypic.com/moheb.jpg

Spróbuj otworzyć te zdjęcie, czyli po prostu 2x kliknąć w plik .jpeg i zobaczyć czy otwiera się.

Prawy przycisk myszy na plik - właściwości - pole lokalizacja - może te zdjęcia są w innym folderze niż myślisz?

Masz może jakąś kopie zapasową, z której mógłbyś odzyskać potrzebne dane?

Jeżeli posiadasz Windows Vista w wersji Business, Enterprise lub Ultimate to może przyda Ci się funkcja Poprzednie wersje http://www.dobreprogramy.pl/Funkcja-Pop … 11276.html

W jaki sposób sprawdzić rodzaj wersji systemu? Piszę to na przykładzie Windows 7, ale w Windows Vista jest tak samo.

  1. Start - prawy przycisk myszy na Komputer - Właściwości

  2. W oknie, które zostanie otwarte interesuje Cię część “Wersja systemu Windows”, u mnie jest to Home Premium

http://vpx.pl/i/2012/06/17/P0MJI.png

Tak w ogóle gdy wszystko jest dobrze wykonuj kopie zapasowe. Na przyszłość polecam bezpłatne narzędzie Paragona: paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html Tak to działa. Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii. Albo wbudowany w Windows mechanizm kopii zapasowych http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … -questions (więcej w Google, hasło typu “kopie zapasowe Windows Vista”). Chyba można tworzyć kopie zapasowe samych danych, konkretnych plików lub folderów a nie całych partycji.

Programy do odzyskiwania danych: http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani … ws,86.html

Odzyskiwanie zdjęc z kart pamięci odzyskiwanie-zdjec-kart-pamieci-t185123.html

Pozdrawiam!

Nie otwiera się. Lokalizacja to ten niby pusty folder na pulpicie. Wersja systemu Vista Home Premium.

Co robić ? Teraz szukam tych zdjęć przez program Digital Image Recovery. Ale znajduje na razie same obrazki zi nternetu i ikony. Bez sensu … Trace wiare że da się to odzyskać. Na karcie pamięci aparatu były ale dogrywane były nowe przez ten czas. Dziwne , nikt zdjęc nie usuwał a zniknęły same. Mama tylko zgrywała je na dysk D z pulpitu , ale tam też nie ma.

Ja sprawdziłbym inne programy do odzyskiwania danych: http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani … ws,86.html

Odzyskiwanie zdjęc z kart pamięci odzyskiwanie-zdjec-kart-pamieci-t185123.html

Albo jeżeli to naprawdę cenne dane, to specjalistyczne firmy typu Kroll Ontrack http://www.krollontrack.pl/, można zadzwonić i zorientować się ile wyniósłby koszt takiej usługi i czy jesteś w stanie brać pod uwagę taką możliwość. Tylko w tej sytuacji chyba dobrze byłoby żebyś jak najmniej kombinował odzyskać dane na własną rękę, bo może to utrudnić zadanie dla specjalistów. Oczywiście możesz poszukać innych firm zajmujących się odzyskiwaniem danych, ja akurat tą kojarzę, po prostu Google i np. hasło: “odzyskiwanie danych Warszawa”.

Może ktoś inny będzie miał lepsze pomysły.

Witaj

a sprawdż tym czy je zobaczy co prawda tutaj piszą z karty,

http://www.dobreprogramy.pl/Digital-Ima … 11446.html

lub

http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-Ph … 12758.html

Digitalem idzie ale nie te zdjecia co potrzeba akurat.