Utworzenie aplet'u w java

Witam

Mam pytanie a właściwie prośbę w sprawie apletu w javie na stronie www. Chodzi mi o napisanie apletu wyswietlającego prosty wykres, może byś słupkowy lub inny, to jest raczej mało ważne.

Głównie chodzi mi o to czy jest możliwe wykonanie takiego apletu ktory rysuje go na podstawie danych z bazy danych które ciagle sie zmieniają, tzn uzytkownik wprowadza nowe dane przez aplikacje(tu wykonanie juz w php), a wykres automatycznie (w czasie rzeczywistym) sie zmienia na ich podstawie.

Jeśli to jest możliwe to bardzo proszę o jakies porady, i może linki jak sie do tego zabrac. Tzn jak połaczyć z baza, moze jakies biblioteki graficzne. Będę wdzięczny za pomoc.

Język JAVA znam bardzo słabo (jeden projekt na uczelni w JSP), ale znam bardzo dobrze zasady programowania obiektowego tak wiec sądzę że poradzę sobie jak dostanę jakies podpowiedzi. Jak mawiał mój wykładowca “Język nie jest barierą jeśli potrafi się programować” :wink:

Pozdrawiam.

Aby wystartować z pisaniem apletów dla mnie wystarczyło przejrzeć przykładowe aplety dołączone do J-buildera od Borlanda, wydaje mi się że wersja 2 jest darmowa.