Utworzenie bazy danych

Cześć,
poszukuję programu, który umożliwiłby utworzenie bazy danych. Potrzebowałbym kilka zakładek z formularzami typu faktury, lista pracowników, lista wraz z szczegółami pojazdów oraz dla urozmaicenia jakieś statystyki itp. Zawsze lepiej jest to mieć w jednym miejscu z możliwością błyskawicznej obsługi niż grzebanie w dokumentach. Nie potrzebuję udostępniania sieciowego, wystarczy, że będzie taka baza i o ile się da to możliwość utworzenia aplikacji tylko na jednym komputerze. W zakładzie gdzie pracuje jest podobny system zarządzania produkcją oparty na Microsoft Access. Przejrzałem tą możliwość aczkolwiek taka baza musiałaby zostać udostępniona Web, niby by to nie przeszkadzało ale nie widzi mi się płacić tak wysokich kwot jakie tam sobie liczą. Prosiłbym o pomoc w znalezieniu dobrego i w miarę taniego (lub jeśli się da to bezpłatnego) programu bazodanowego. Jak już wspomniałem chodzi tu tylko o jedno stanowisko.

Chyba, że ktoś potrafiłby wytłumaczyć/wskazać sposób utworzenia takiej bazy w w/w Microsoft’cie bez udostępniania.

Z góry dziękuję,
Pozdrawiam.

To może Excel? Dostęp przez web jest. Tryb tylko do odczytu również.