Utworzenie DVD z systemem w Lenovo y530


(klemensior15) #1

Witam, mam pytanie czy w razie jakiejś awarii systemu mogę przywrócić system przy pomocy tego klawisza NOVO Rescue System, czy lepiej nagrać system na płytę. Jak to zrobić ,ile płyt potrzebuję? Laptop Lenovo y530 system Win Vista. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.


(Filip Siemieniecki) #2

W instrukcji użytkownika na pewno jest rozpiska jaki klawisz uruchamia tryb odzyskiwania systemu z partycji recovery . Zazwyczaj zalecane jest zrobienie kopi zapasowej na płytach przez specjalne aplikacje dołączane przez producentów laptopów zwykle potrzebne jest do tego :

1 x płyta Double Layer 8.5GB

lub

2 x DVD 4,7 GB

Może być tak że partycja recovery padnie lub ją skasujemy to płyta nas wyratuje z sytuacji.

Więc jeżeli mamy możliwość najpierw korzystamy z partycji ratunkowej a jeśli to nie pomoga to z płyty / płyt .

I do nagrania tych potrzebych nam danych radze używać raczej lepszych płytek a nie totalnej taniochy :slight_smile:


(Dimatheus) #3

Hej,

Jeszcze gorzej będzie, jeśli cały dysk nam padnie - co wtedy?? Po wymianie dysku na nowy zostajemy na dobrą sprawę bez systemu. :expressionless:

Lepiej użyć płytek jednowarstwowych - są bardziej odporne na uszkodzenia. Ale tak jak pisał Kadian19 - lepiej zainwestować w porządne płytki - tutaj nie ma co oszczędzać.

I jeszcze jedno - najlepiej dane nagrać dwukrotnie (w sumie wyjdą 4 płyty DVD) - będzie to kopia zapasowa kopii zapasowej; ale zmniejszy to prawdopodobieństwo, że płyta, której później będziemy chcieli odtworzyć, może być uszkodzona - a przy dzisiejszych cenach płyt DVD to są groszowe sprawy... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus