Utworzenie dysku odzyskiwania" usunęło mi inne partycje

POMOCY! Utworzenie dysku odzyskiwania" na 1 z 3 partycji Zewętrznego HDD usunęło mi inne partycje

1. Mam zewnętrzny dysk 300 GB.

2. Był on podzielony na 3 partycje:

a) 100 GB - czyste, sformatowane

b) 100 GB - trochę danych, jakieś 5 GB

c) 100 GB - Backup najważniejszych danych, do tego zaszyfrowany TrueCrypt-em

  1. Wybrałem w Windows 8 Enterprise funkcję Utwórz Dysk Odzyskiwania

i jako miejsce - wskazałem pierwszą partycję.

  1. System utworzył mi ten Dysk Odzyskiwania, o wielkości 32 GB, przypisał mu literę D:

  2. A cała pozostała część dysku jest niewidoczna.

Spod Narzędzi administracyjnych / Zarządzanie Komputerem (Uruchom jako Administrator)

/ Zarządzanie Dyskami - widzę coś takiego:

Dysk 1 … I … (D) … I …

Podstawowy … I … 32,00 GB FAT32 … I … 266,09 GB

299,08 GB … I … Zdrowy (Aktywna, … I … Nieprzydzielone

Online … I … Partycja podstawowa) . I …

Ściągnąłem i odpaliłem EaseUS Partition Recovery

Widzi to D:32GB i Unallocated 272 GB (nie 266 jak wyżej)

Wybrałem z menu RECOVER PARTITIONS czy jakoś tak (było jeszcze do wybory Recover Data)

  • Jak wybieram [V] Entire disc - to “recoveruje” tylko ten kawałek D:32GB - więc to odpada,

  • Jak wybrałem [V] Unallocated space (w trybie FAST) to przeleciał tą przestrzeń ale nic nie znalazł

  • Teraz leci [V] Unallocated space (w trybie NORMALNYM), i zobaczę co z tego wyjdzie.\

Nie ma tu Opcji - recover Cały dysk

7. Pomóżcie mi jakiego programu mam użyć i jak to zrobić.

  • nie chcę czegoś spaprać (komputerowcem zaawansowanym nie jestem),

  • nie użyłem opcji RECOVER DATA (tylko Recover Partitions), bo bałem się, że te moje najważniejsze dane na 3 partycji, te zaszyfrowane TrueCryptem mogłby się pochrzanić.

A jak nie odzyskam tych moich danych - to mam poważnie przerąbane :((

Przede wszystkim nie rób absolutnie niczego na wspomnianym dysku. Co najwyżej skopiuj całą jego zawartość, koniecznie w trybie raw (kopia posektorowa) na inny nośnik i dopiero na tym drugim kombinuj. Nie eksperymentuj na oryginale, w razie potrzeby zwiększysz szansę odzysku danych przez specjalistę. Generalnie odzysk MBR / tabeli partycji to nie zabawa dla ZU, ale używajac kopii przynajmniej nie pogorszysz sytuacji.