Utworzenie dysku sieciowego bez serwera

Witam, czy jest możliwość utworzyć dysk sieciowy bądź udostępnić jakiś folder tzn chodzi mi o to że mam na piętrze komputer i na parterze. Na tym komputerze na parterze mam pliki, do których chciałbym mieć dostęp z tego komputera na piętrze bądź laptopa który jest w innym pomieszczeniu ale działa w tej samej sieci. Jest taka możliwość ? Jeśli tak to jak to zrobić ?

Udostępnij folder na komputerze dla wszystkich plus w zabezpieczeniach też daj dostęp dla wszystkich i dla sieć.

Jak to uczynic ?

Utwórz folder na no. Dysku D i prawoklik udostępnij
Potem prawoklik na folderze i zabezpieczenia

Robiłem już tak, i wykonałem mapowanie. Potem jak chciałem wejść w ten folder na innym kompie to wymagało ode mnie hasła. Nie wiem jakiego.

Centrum sieci i udostępniania

Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania - to ostatnia z opcji w oknie Centrum sieci i udostępniania. Pozwala na zmianę kilku parametrów sieci lokalnej, jak automatyczne odnajdowanie sieci, rodzaj szyfrowania, czy zarządzanie udostępnianiem drukarek.

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://dunehd.pl/download/Udostepnianie_zasobow_win7.pdf&ved=2ahUKEwiAltvs98_hAhVHlosKHfMzAO4QFjADegQIAxAB&usg=AOvVaw3JQf1mUaLpI7zKxrzEw8Qs

Dziękuje serdecznie, sprawdzę czy to będzie działać. Jeśli nie wrócę po pomoc

A nie łatwiej by było pliki wysyłać do siebie przez Gmaila/wp/Hotmaila?

W moim przypadku do testów używam Laptopa(taki poligon doświadczalny) i kodując raporty używam istniejących ścieżek aby sobie oszczędzić pracy przy przegraniu raportu. Oczywiście pracuję na laptopie bez sieci i dlatego mam odtworzone identyczne zasoby sieciowe.

No jasne, w końcu arcyskomplikowane podłączenie dwóch kabli do słicza i kliknięcie udostępnij przy folderze zostanie zastąpione schludnym webowym interfejsem z reklamą piguł na powiększenie penisa albo innego pakietu office. A gdy już zadowolony użytkownik przystąpi to wymiany drobne pliku o rozmiarach np 10GB, to szybko okaże się że musi go podzielić 7-zipem na milion części.

To już lepiej gonić z dyskiem twardym tam i z powrotem.

Nie wiem co ten ostatni komentarz wnosi?

Czytaj wyraźnie - poligon doświadczalny
Czyli możesz wszystko zrobić na progamie/bazie testowej a czego nie zrobisz na progamie/bazie produkcyjnej.