Utworzenie konta na Facebooku z istniejącym już messengerem

Jakiś rok temu pozbyłem się konta na facebooku na rzecz jedynie messengera. Stworzyłem więc konto używając numeru telefonu.
Coś mnie jednak tknęło, żeby wrócić do Facebooka jako portalu, dołączyć do jakiś fajnych grup. Czy jest możliwość założenia konta w taki sposób, żeby nie utracić całej historii messengera?
Teoretycznie, jak zarejestruje się na ten sam numer telefonu to powinno zadziałać poprawnie?
Ktoś się spotkał z podobną sytuacją? :wink:

Żeby usunąć konto na FB, trzeba wypełnić formularz. Jeśli go nie wypelniales, Twoje konto jest tylko nieaktywne, aktywuje się po poprawnym zalogowaniu. Może to być jednak osobne konto, nie powiazane z obecnym.

Zrobilem wtedy wszystko jak należy, to konto dawno nie istnieje - no przynajmniej tak mi sie wydaje, bo zalogować się juz nie mogę :).

Potem założyłem messengera - zarejestrowałem się w nim numerem telefonu, a teraz chciałbym stworzyć nowe konto na fb ale bez utraty konwersacji na messengerze. Widze, ze mozna zalogować się numerem telefonu wtedy dostaje blad: ’ Ten numer telefonu nalezy do aplikacji messenger ', teoretycznie jak zaloze w takim razie konto na fb tym samym numerem to powinno się to połączyć, mam racje?

I jak czy dało się tak zrobić? Mam Messenger i nie tracąc go da się połączyć z Facebookiem?