Utworzenie LAN w domu

Jak mogę utworzyć w domu sieć LAN? Czy można do sieci LAN poprzez router wifi podłączyć komputer z kartą wifi? Na jakiej zasadzie to działa?

Tak, tak, tak. Jeżeli nie masz dużo pieniędzy kup router D-Link’a (oczywiście bezprzewodowy). Jakiego typu masz internet?

Podłączasz do rutera komputery i kabel od internetu. Wpisujesz w start > uruchom > “cmd”. Wpisujesz w wierszu poleceń tam “ipconfig”. Wpisujesz w przeglądarce adres IP bramki domyślnej (wyświetli się w wierszu poleceń). I konfigurujesz, w większości routerów konfiguracja jest intuicyjna. Ale jednak bezprzewodowy choć wygodniejszy to jest wolniejszy i jeżeli ktoś ma trochę czasu to bez problemu włamie się do Twojej sieci.

mam 2 routery, najpierw kabel idzie do przewodowego a potem do Netgeara wifi. Do netgeara mam też podłączone 2 inne kompy kablem, a ja sie podłączam na wifi. Chodzi mi głównie o możliwość grania na LAN-ie w różne gry. Da sie tak?

Nic nie konfigurujesz ;p byleby firewalle nie blokowały, to grać będziesz mógł.

aha, a żadnych portów nie musze otwierać? nie mam zadnych firewalli oprócz zapory windows

W LAN nie, jedynie abyś miał tą aplikację/grę w wyjątkach zapory.

aha dzięki