Utworzenie nośnika z najnowszą wersją W10

Tak jak w temacie… z jakiś miesiąc temu chciałem sobie ściągnąć obraz ISO i utworzyć nośnik do instalacji W10. Kombinowałem na różne sposoby, między innymi za pomocą Media Creation Tool, ale po wrzuceniu na DVD-R wciąż okazywało się, że ściągnął mi się W10 z 2015, a drugim razem z lipca 2016 roku…

Dlatego też, jako, że nie chcę wrzucać kolejnych płytek DVD do kosza chcę zapytać, czy jest już gdzieś na jakiejś stronie, czy to poprzez jakąś aplikacje najnowsza wersja W10 z kwietnia 2017 r. z tą dużą ostatnią poprawką Creators Update…?

@Pangrys masz jakiś namiar na aktualny obraz ?

A zobacz tu:

Nie dalej jak dzisiaj pobrałem na pendrajwa poprzez Media Creation Tool najnowsze wersje W10/32/64 (Creators Update) i zainstalowałem “na czysto” jedną z nich.

To czyli jest już wszędzie przez aplikacje do pobrania najnowsza wersja…?

Windows 10 Media Creation Tools :slight_smile: Mi ściągało zawsze ostatnią kompilację…

Windows 10, Version 1703 (Updated Mar 2017) is the latest version of Windows 10. It includes all updates released for Windows 10 Home since Version 1607 (Updated Nov 2016), including security and non-security updates.
File Name: pl_windows_10_multiple_editions_version_1703_updated_march_2017_x64_dvd_10195331.iso
Languages: Polish
SHA1: 392EA5327115E030B08E03F1733DFA568CA64FB3

A mi ściągnęło znowu wersję grudzień 2016… także kolejna DVD do kosza…

Ściągam teraz poprzez Windows ISO Downloader, zobaczę co z tego wyjdzie…

Znowu to samo… ściągnąłem tym razem W10 poprzez Windows ISO Downloader i po puszczeniu aktualizacji, wpisaniu klucza mam napis “ostatnia najnowsza aktualizacja grudzień 2016”…

Dlaczego wciąż mi ściąga starą wersje W10…?

Może ma ktoś najnowsze ISO W10 i może wrzucić gdzieś na serwer…?

Czy Tool’a masz najnowszego? Każdy Tool odpowiada za inną kompilację.

Tak, mam tego:

Teraz ściągałem po raz czwarty licząc od wczorajszego wieczora i wciąż mam wersje:

Także za cholerę nie mogę ściągnąć nic nowszego, nie mówiąc już o wersji W10 z kwietnia…

Ja mam ten: http://download.microsoft.com/download/1/F/E/1FE453BE-89E0-4B6D-8FF8-35B8FA35EC3F/MediaCreationTool.exe i nie mam problemów. Jest najnowszy. Nie czytam umowy, którą przedstawiasz na obrazku, bo to nie ma sensu. Instaluj, a potem sprawdź wersję.

Nie prościej zrobić przez tą apke do aktualizacji i tworzenia nośników (wyleciałą mi nazwa)?? Pobierze najnowsza, wersję i sam zrobi pendrive-a.

Ach no dobra :stuck_out_tongue: :smiley:

W końcu poszło… @Astor444 miałeś rację, nie ma co czytać umowy i patrzeć na datę, bo puściłem instalacje z powyższym komunikatem “Data ostatniej aktualizacji grudzień 2016”, a zainstalowała się wersja z kwietnia 2017 r… a jeszcze dwa tygodnie temu też z tym samym komunikatem instalowała się stara wersja z 2016 r…
Także w komunikacie tym są bzdury…

Dziękuję Panowie za podpowiedzi i pomoc - pozdrawiam.

1 polubienie