Utylizacja drukarki

Hej,

Mam mały kłopot z drukarką… Jest ona uszkodzona, zaopatrzyłem się już w nową i nie wiem co zrobić ze starą… Nie może przecież leżeć nie wiadomo ile na szafie w pudle… Ja jestem dość eco i nie planuje ją wywalić do śmietnika pod blokiem jak to robią niektórzy… Gdy pozbywałem się monitora dzwoniłem do firmy która utylizuje sprzęt… Czy takie firmy który utylizują sprzęt jak monitory, podzespoły, obudowy zainteresują się też drukarką? Jest to zwykła atramentówką. Czy mam szukać firmy które zajmują się tylko drukarkami… Chyba w MediaMarkcie było takie stanowisko oddawania sprzętu… nie jestem pewnie bo nie byłem tam kilka lat i być może to się zmieniło.

Kupując nową drukarkę miałeś prawo zwrócić starą do utylizacji. Możesz udać się więc do sprzedawcy z dokumentem zakupu nowej i zwrócić mu starą. Nie ma prawa Ci odmówić.

Możesz też zrobić podobnie jak z monitorem.

:roll:

Tylko ja ją kupiłem w sklepie internetowym w Krakowie… koszt przesyłki 3krotnie przewyższy cenę drukarki… więc trochę tak nie za bardzo ten pomysł…

Powinieneś mieć w okolicy punkt gdzie możesz zostawić zużyty sprzęt, poszukaj w internecie. U mnie np. można to zrobić w urzędzie miasta w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

To że jest to atramentówka to nie ma znaczenia. Powinieneś się rozejrzeć za skupem elektroniki. Ja sprzedałem swoją jako złom elektroniczny, to było parę groszy za kilogram, a za monitor dostałem drzewko. Na wysypiskach śmieci też powinni zbierać takie rzeczy.

To zależy od miast a jak jest rozwiązane, u nas są specjalne punkty- kontenery, najczęściej na stacjach benzynowych chyba.

Wiem że na pewno w saturnie przyjmują.

Najlepiej jest poszukać na stronie urzędu miejskiego a jeszcze lepiej urzędu dzielnicy.

Kiedyś miałem podobny problem i znalazłem tam aktualny adres punktu bezpłatnej zbiórki zużytego sprzętu.