Uwaga na nowe filtry antyspamowe na WP!

(WODZU) #1

Cześć,
jeśli podobnie jak ja przestaliście otrzymywać część korespondencji na skrzynkę mailową WP, a odbieracie pocztę za pomocą klienta, warto zalogować się przez stronę i zerknąć do katalogu ze spamem.
Wg nowych pomysłów WP za spam uważane są między innymi informacje o szczegółach transakcji zawartych na Allegro czy powiadomienia z InPost. Co ciekawe, do tej port klient pocztowy pobierał całą zawartość skrzynki, bez względu na to czy był to spam, czy normalne wiadomości.

(LORDEK) #2

Używam skrzynki wp tylko jako spam mail. Od dawna ich twór się nie nadaje do niczego. Masa maili z zagranicznych serwisów w ogóle nie przychodzi. Postawiłem na Gmail i Outlook i nie mogę narzekać. Polskie twory typu onet, interia, wp obecnie się nie nadają do niczego. W darmowej wersji w dodatku spamu jest od groma.

(WODZU) #3

Chyba również muszę rozważyć “przeprowadzkę” :confused:

(pocolog) #4

Nie możesz subskrybować katalogu ze spamem w kliencie pocztowym?

(Madafaker) #5

Pierwsze czytam…

Cały czas tak jest…co to za sztuczna “panika”…

(WODZU) #6

@pocolog
Pocztę z WP odbieram przez POP3.

Gdyby cały czas tak było, nie pisałbym o tym. Poza tym po niedawnej akcji, gdy przestał działać POP3 na WP, nie wszyscy doświadczali takich samych objawów, jak i nie wszyscy dysponowali takim samym interfejsem poczty przez www. Tak więc usługa pocztowa na WP nie jest jednolita.

(Madafaker) #7

A gdyby u mnie były takie “problemy” jak Ty to przedstawiasz, wtedy Ja również nic bym nie napisał…

Jak zwał to zwał, na moim “podwórku”, z moim klientem poczty, na płaszczyźnie poczty z WP, wszystko jak było good, tak nadal jest.

(LORDEK) #8

Obecnie jest chyba wybór między Outlook, a Gmail jeżeli chodzi o te najpopularniejsze i chyba najbardziej niezawodne. Polskie adresy coraz częściej są nie do użytku, a maile od nich często lecą u odbiorcy do folderu spam albo nawet w ogóle nie docierają.

(mateusos) #9

Ja tam siedzę na G- sziegu ( gmail ) i mam spokój z cyrkami WP

(Bogdan_G) #10

Też jestem na gmailu i mam spokój, za to tu na naszym forum jest pełno WP advertising (31) po dziesięciu minutach przeglądania forum:

(WODZU) #11

Mam już smartfon z systemem od Google i mimo wszystko jestem za swego rodzaju dywersyfikacją usług. Teoretycznie mógłbym stworzyć kolejne konto na własnym serwerze, ale nie chcę zalewu spamu na swoją domenę.

(Jaziko) #12

U mnie, jest to jedna z pierwszych zaraz po neostradowej i aktualna skrzynka i fajnie. W międzyczasie miałem gmaila, ale dałem sobie z nim spokój.