Uwaga posiadacze kont Inteligo! Oszust!

Dziś otrzymałem takiego maila:

nie muszę chyba mówić, że jest to fałszywka. Pod żadnym pozorem nie wysyłajcie nikomu na maila (nawet osobie przedstawiającej się jako pracownik banku!) danych do konta, chyba, że macie za dużo gotówki!

Oto szczegóły wiadomości:

Grubymi literami zaznaczyłem nadawcę wiadomości. Nie liczycie chyba, że wiadomości z Inteligo byłyby wysyłane z darmowego konta na onecie? :roll:

Napisałem ten temat ku przestrodze mniej doświadczonych userów.

:o Dzięx za info 8)

Ależ sobie tekst wymyślił.

Mnie to nawet nie ruszyło. Żaden pracownik banku nie ma prawa pytać o hasła dostępu do konta.

hehe i jeszcze te konto na onecie, komedia.

…no ale naiwny zawsze się znajdzie

Wysłałeś kopię listu do Inteligo?

rss sugeruję przekazać tego maila Inteligo

A ja ma takie malutkie pytanko co do tego emaila.Jeśli inteligo złoży coś tam na policje to oni mogą złapać za pośrednictwem emaila?

Owszem

x-awier tak. Poproszą administrację vortalu na którym jest poczta o dostarczenie wszelkich informacji o użytkowniku tego maila. Na tej podstawie prędzej czy później zidentyfikują osobę. Wtedy…

To fajnie.

Nie chciałbym być w skórze tego kolesia (kolesiary) :mrgreen:

lub jego rodziców

To chyba się nazywa phishing… KOnto na onecie :D:D naiwniak. Ale ktoś może się nabrać, więc dziex za informację

Typowy oszust :? Warto pamiętać, że żaden administrator/właściciel nigdy nie poprosi Cie o podanie hasła! :wink:

A brak polskich liter w tak “ważnym” ( :mrgreen: ) mailu to też jest n/c :stuck_out_tongue:

poza tym, maile od Inteligo są podpisywane cyfrowo i szyfrowane :slight_smile:

Zaraz prześlę kopie do inteligo…

Nie są szyfrowane tylko podpisywane cyfrowo

Trzeba być *******, żeby nabrać się na te bzdury :shock:

Ostatnio podobną informację dostałem na pocztę w tlenie:

Hmmm…

Marna podpucha…

Pogrubieniem zaznaczone na jakim serwerze jest te o2 i tlen postawione: www.home.pl